Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Körbe sötétített üveg nem tilos?

Körbe sötétített üveg nem tilos?

Figyelt kérdés
Tegnap láttam egy Range Rovert amin meg a szélvédő is sötétített volt. Nem teljesen de elég erős mértékben. Ez nem tiltott? Vagy van vmi színezett üveg ami még legális?
2022. márc. 24. 23:35
1 2
 1/11 anonim válasza:
44%

Range Rover = gengszterjármű.

Nincs is több kérdésem.

2022. márc. 25. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%
Meg van adva %-ra, hogy mennyire lehet sötét. Lehet, hogy országonként változik, azt nem tudom.
2022. márc. 25. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
29%

Alapban van legális, gyári színezés az üvegekben, lehet kérni, extraként.

És persze ott a fólia, de arról kell papír.

2022. márc. 25. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%
Ha gyárilag ilyen az üveg, akkor szabályos, még ha a magyar rendelkezések ellen megy is, egyébként meg az első ajtó ablakaira meg a szélvédőre nem tehetsz semmit, utóbbira max egy kis csíkot felülre.
2022. márc. 25. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

Nem adnak ki gyárilag sem sötített szélvédős autót sehol a világon.

Max hővédős, és kicsit színezettet.

Nem szabályos semmilyen értelemben. Még a "gengsztereknek" sem.

De gondolom aki vezette az ilyen gwm-féle kakaógengszter lehetett merevedési problémákat kompenzálva.

Az első tökös rendőr úgy veszi el a forgalmit hogy még ketté is tépi.

2022. márc. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Beviz Elek ***** válasza:
85%

De, tilos.


#4

Tévedsz, a gyártó sem forgalmazhat olyan autót ami nem felel meg a szabályoknak. Lásd pl amerikai világítási megoldások.

2022. márc. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
15%

#6 Aha! Akkor magyarázd meg, hogy a magyar szabályok szerint te nem teheted akárhova az utólagos nappali menetfényt, pláne nem a fényszóróba, de a gyártó beteheti? Meg ugye le kellene kapcsolnia ha felkapcsolod a tompítottat, de a gyári meg csak levesz a fényerőből. Ez a futófényes index se biztos, hogy megfelel a szabályoknak. De te még egy LED-es helyzetjelzőt se tehetsz be ha nem az volt benne gyárilag.

Vagy a ködlámpa se világíthatna a refivel, de mégis az eddigi autóimon ment együtt vele.

Én például full lesötétített Volvót láttam, az egyik haveré volt, és elmondása szerint gyárilag a szélvédő volt ilyen .

A jogszabály a fóliázást tiltja, de ha gyárilag sötét az üveg, akkor nem. Főleg ha kintről behozott az autó, és ott volt rajta műszaki. Hasonló szitu van az épített, ládából összerakott kitcarokkal, vagy pl japámból behozott autókkal, azt te itt nem tudod forgalomba helyezni, de külföldön igen, így ott levizsgáztatják, úgy hozzák be, és mivel ott már volt forgalomban, a ezért itt is kénytelenek magadni neki a rendszámot és műszakit.

2022. márc. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Magyarországon csak a B oszloptól lehet sötétített üveg.

Szélvédőnél és a két első üvegnél tilos.

Viszont a B oszloptól lévő sötétítést általában lehet kérni már a gyártótól is, erre itt egy példa az új Golfnál:

[link]

2022. márc. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
49%

Senkit nem érdekel mit láttál. Világosan le van írva hogy hány százalékban lehet sötét az üveg gyárilag is. Ha ennél sötétebb akkor egészen egyszerűen nem lehet forgalomba helyezni. Pont.

Az meg hogy valami 70 IQ alatti véglény sötét lovagnak képzeli magát és felrakat egy sötét fóliát a szélvédőre attól nem lesz sem szabályos sem gyári. Pont.

Az első rendőr úgy veszi ki mint a huzat. Aztán irány a kpm ott lehet okoskodni.

2022. márc. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én most láttam egy hirdetést, ezek szerint nem nagyon foglalkoznak vele a rendőrök.

[link]

2022. márc. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!