Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megjelent a check engine...

Megjelent a check engine lámpa, reseteltem, mentem vele egy kört és nem jött vissza. Így érdemes foglalkozni vele?

Figyelt kérdés
Kb. 2 km kört mentem, forgattam is dombon felfele, de nem jött vissza. Holnap megyek messzire, vajon otthagy valahol az autó? Lesz ott szerelő ahova megyek, de ma nem nagyon volt időm kiolvastatgatni. Ha komolyabb gond lenne, akkor más lámpa is égne a műszerfalon nem? Amúgy egy egyszerű szívóbenzinesről van szó.
2022. jún. 7. 19:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Milyen autóról van szó?

Csak mert a Daewoo Kalosok híresek arról, hogy állandóan ég a check engine lámpájuk, kb 4 darabban ültem eddig, mindegyikben világított, pedig rendszeresen karbantartott autókról van szó.


Eddig nálam egyszer gyulladt ki a check engine és állt le a motor, amikor az 1998-as évjáratú Opel Corsa-m nem bírta az újfajta 95-ös benzint.

2022. jún. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Japán
2022. jún. 7. 20:34
 3/7 anonim ***** válasza:
73%
Minek kiolvasni, ha lehet törölni is a kódot? A legjobb, ha kiveszed mögüle az izzót és soha nem lesz hibás a kocsi!
2022. jún. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Vicci micci
2022. jún. 7. 21:20
 5/7 anonim ***** válasza:
A japán autó is sok mindent takarhat: Suzuki, Honda, Toyota, Mazda...
2022. jún. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet csak egy pillanatnyi hiba miatt világított és azért mert tárolta a kódot hogy olvasd ki hogy tuddmi volt a gond. Így hogy nem jött elő, lehet nem is fog jó ideig, de lehet hogy igen. Ha újra előjön mindenképp olvassátok ki a hibakódot mert lehet valami komoly baj kezdő jele amit megelőzhetsz egy apró alkatrész cseréjével, de ha elhanyagolod lehet később durva baj lesz.
2022. jún. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
68%
Erre mégis hogyan válaszoljon bárki is? Az autó computere olvasott egy váratlan jelet és ezért hibát dobott. Ráadásul ezt elég komoly hibának tartotta, mert a check engine lámpa kivilágított (a legtöbb hiba esetén ez nem történik meg). Te ezt kiolvasás nélkül törölted, így fogalmad nincs mi volt a hiba. Ha te nem tudod, mi honnan tudnánk?
2022. jún. 8. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!