Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üzemképesen ,Turbó problémával...

Tycon kérdése:

Üzemképesen ,Turbó problémával vittem a kocsit az autószerelőhöz,a szerelőnél motorcserés lett. Kit terhelnek a költségek?

Figyelt kérdés

Van egy majd 20 éves TDI autóm azt vettem észre hogy nem működik a turbó.Eredeti turbó van rajta. A szerelőm,azt mondta "bekormolódott".Másnap telefonál,kiprobálta az autót(valószínűleg valamit állított a turbón),megjárata

,hengerfejes lett,valószínüleg a turbó miatt,ezért motorcserét javasol.

Kérdésem az hogy ilyenkor a javítás költségei kit terhelnek?Jogosan mondthatom e neki hogy vállalja át a költségeket részben vagy egészben,mivel én nem motorcsere problémával vittem az autóm hozzá.


Hozzáteszem hogy tíz éve hozzá hordom az autót.Ettől függetlenül jó szakembernek tartom.

Válaszotokat előre is köszönöm.



#motorcsere #autószerelő hibázott
2022. júl. 19. 08:28
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
79%

"valószínűleg valamit állított a turbón" Szóval akkor az sem biztos, hogy hozzányúlt egyáltalán, és annyi hogy ment vele egy próbakört " közben " hengerfejes lett... Ez nagyon gyenge lábakon áll, kezdve ott, hogy akkor az se biztos hogy hozzányúlt, az meg hogy ment vele pár km-t próba miatt, az már édes mindegy, nem ott lett hengerfejes az autó, ez nem pár km alatt jön létre...


Szóval reálisan odavittél egy 20 éves turbó és hengerfejhibás autót a szerelő meg csak jelezte, hogy nem csak a turbó a gond.

Szóval neki aztán nem sok köze van a költségekhez, ahogy ahhoz se hogy kicserélteted a motort vagy sem.

2022. júl. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
78%
Mondjuk inkább vennék autót akkor már minthogy toldozzak foltozzak egy bontásra váró vödör csavart
2022. júl. 20. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!