Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki swift kiállt motorhibár...

Suzuki swift kiállt motorhibára, hogyan tüntessem el?

Figyelt kérdés

2005-1,3-as Suzuki Swift évente egyszer kijelez motorhibát, ez eddig a harmadik, eddig katalizátor miatt jelzett (mert gyárilag szűk plusz-minusz határ értékre állították be), szerintem most sem másképp. Hogy tudom ezt kiolvasni, és ki is törölni? Olyan eszköz és program kellene, ami tényleg működik.

úgy tudom, hogy a saruk levétele az akksiról is egy megoldás lehet, de állítólag nem Suzukinál, mert ott benne marad a memóriájában a hiba és ujra ki si jelzi.

Milyen Biztos megoldást ajánlanátok erre?

Van ez a ELM327 hibakód kiolvasó, ebből a wifis érdekelne (ios miatt), ez mennyire jó?


2022. aug. 9. 12:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
szervíz.
2022. aug. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
66%

Az ELM egy hulladék, vagy működik vagy nem, vagy ki tudod olvasni azt a bizonyos kódot, vagy nem, vagy ki tudod törölni vagy nem. Mondjuk 3000-ért nincsenek csodák. Gyárilag rosszul beállított maszlag helyett meg vidd el szerelőhöz.

Ha volt régen egy hiba, kijavították, akkor kicsi az esélye, hogy ugyanaz a hiba újra. Ki kell olvastatni egy szerelővel a hibakódot, ő megmondja mi a baj, aztán egyből ad ajánlatot a javításra is.

2022. aug. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Ez az ELM327 wifi 2005-ös swifthez jó? (tapasztalat?)
2022. aug. 9. 12:26
 4/20 anonim ***** válasza:
77%
Takard le.
2022. aug. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
2: Köszönöm, de ezt magamtól is tudom. De az vicc kategória, hogy azért fizessek fél vagy 1 évente 6-8000-et, hogy egy szar gombnyomással kitörölje ezt a katalizátor hibát... Ezért kérdeztek itt egy otthoni megoldás felől... :(
2022. aug. 9. 12:31
 6/20 anonim ***** válasza:
93%

"gyárilag szűk plusz-minusz határ értékre állították be"


Mekkora marhaság. A lambda érték kb. minden autónál ugyanaz, 0.98-1.02. Ha katalizátor hibát ír ki, akkor szar a kettes szonda. Ki kell cserélni.

2022. aug. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
56%
#5: Hát akkor vegyél pár százezerért egy gyári szoftvert+laptopot és ki tudod törölni magadtól is. Olcsóbb, mint megcsináltatni normálisan azt az autót... Ja... Nem
2022. aug. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

-Igen, gyárilag szűk plusz-minusz határ értékre állították be. Szoftver frissités után javítható csak.

Ha nem hiszed, nézz utána a neten.

-Amugy pedig lekaptam az akksiról a sarukat, egy órára rá vissza, és eltünk a hibajelzés. Ha ujra feltünik pár napon belül, akkor szerelő, mert akkor már nem valószínű hogy csak katalizátor hiba lesz, hanem más, komolyabb hiba. Mondjuk ha valami hozzáértőbb ember, aki tud gondolkodni, írt volna, és nem olyan mint az 1;4;7, akkor ezt írhatta volna nekem... pl... esetleg...

1;4;7 pont nem azért írtam a fent lévő kérdést, hogy ilyenektől kapjak választ, azt hiszem ez világos a "normálisabbja" számára. (vagy nem?) Szerintem ti autószerelők vagytok, akik ott basszák át a tulajokat, ahol csak tudják... :)


1;4;7 - kívűl mindenkinek köszönöm az eddigi válaszokat! :)

Ha esetleg lenne még valaki aki hasznos tanácsot tudna adni, akkor azt nagyon meg köszönném! :)

2022. aug. 9. 13:23
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Én pár éve vettem olyan ebayes hibaolvasót, kb. 3000 ft volt. Igaz, elég kevés hibája van az autómnak, de egyszer amikor volt, megtudtam tőle mi a baj és ki is tudtam törölni. Nyugodtan veheted, szerintem működni fog. Amúgy általában van egy kombináció, amivel ki tudod törölni a hibakódot műszer nélkül. Aztán ha visszajön, kiolvasod a kütyüvel.
2022. aug. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Mi nem volt hasznos?

De akkor meg vidd el szoftverfrissítésre és megoldódik egy életre a gondod.

2022. aug. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!