Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson alternatíva?

Simson alternatíva?

Figyelt kérdés
Milyen 50es motort ismertek, ami ugyanúgy viszonylag nagy, (meglett férfi is rá tud ülni) de még nem szállt el az durván az ára mint a Simóknak?

2022. aug. 9. 22:30
 1/7 anonim ***** válasza:
21%
Te fejér megyei vagy?
2022. aug. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem. Miért?
2022. aug. 9. 22:42
 3/7 anonim ***** válasza:
24%

Csak mert ott hallottam a maga idejében, hogy “simó”.


A lepontozóbarmok meg nyálazzák meg az úritököm.

2022. aug. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát, amik vannak azok főleg endurók (pl Derbi Senda vagy Aprilia RX50 - azonos technika), vagy az Aprilia RS50 ami meg gyorsaságinak néz ki, de arra én fixen rá nem ülnék mert nevetséges jelenség a gyorsaságis kinézet a repedtfazék ötvenes hanggal :D


Szomorú hogy a Simsonos korszaknak vége, én még pont akkor lettem 14 és tettem le az AM jogsit amikor 30-40 ezrekért ronda de működő Simson volt bőven a piacon. Az enyémet egy karton sörért meg egy doboz cigiért vettem egy helybéli bácsitól, az évek során először lerúgtam ahogy szokás volt, aztán ahogy kezdtek a németek rákapni felújítottam, 2 éve ment el 350 ezerért. Beszarás.

2022. aug. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon durva a Simson-piac, apám is rokonnak adta el jelképes 50 ezerért kb. 8 éve. Most félmilla lenne. Amikor én tini voltam, még nem volt kedvem motorozni, de volt évfolyamtársam, aki 14 évesen Simsont és kézikönyvet kapott, szerintem hamarabb kapta szét a gépet, minthogy ráült volna, 17 évesen meg a méhtelepeket járva kb. nulláról épített magának sajátot. Ennek az időnek vége. AM jogsival robogót vesz az ember, rendes jogsival meg japán motort.
2022. aug. 10. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
baráti áron is lehet szimót kapni.. Star, de az is világbajnok kismotor.
2022. aug. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Dionysos ***** válasza:

Hát... Én is sokat kerestem, mi válthatná ki a Simsont, de a végén az lett, hogy elengedtem a "rendes" sebváltót, meg a fílinget, és elkezdtem a robogók között keresgélni. Egy teljesen gyári, 1998-as, Minarelli blokkos Aprilia Scarabeot hajtok 3. éve. Negyedannyit nem szereltem, mint a Simsont, évi kb. 6000 kilométert megy. Nem kell agyalni a helyes keverési arányon, nem kell félni a motorféktől, utazósebességben tud annyit, amennyit a Simson összesen. Ezzel együtt újabb, műanyag, semmiféle "Born to be wild" nincs benne. Eszköz. A retró formája meg a megbízhatósága (na meg a 16-os kerekek) miatt azért szerethető, de egyáltalán nem olyan tökös, mint a Simson volt. Jól használható egyébként, 110+-os habtestemet is simán viszi. Egy dobozzal jól is pakolható.


Szóval ha használni kell, és nem hobbinak, akkor sajnos eléggé szűk az 50-es paletta. Ha meg tudsz barátkozni a műanyaggal meg a CVT váltóval, én néznék egy nagykerekű robogót.

2022. aug. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!