Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha a jövőben feltalálnak egy...

Ha a jövőben feltalálnak egy teljesen új akkumulátor technológiát akkor a meglévő elektromos autókba és legyártják majd?

Figyelt kérdés
A kérdés természetesen elméleti. Tegyük fel van valakinek egy elektromos nissan leaf-je (de bármilyen más márkát is mondhattam volna. És 20 év múlva hatalmas energia sűrűségű akkumulátorokat tudnak gyártani ami nagyon el avulttá tesz minden korábbi több 10 kg-os technológiát. Lesz rá piaci igény hogy kompatibilis akkumulátorokat gyártsanak(az új technológiával) azokba a régi elektromos autókba/motorokba?
2022. aug. 28. 16:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Persze.

Aki olyan ökörséget ór, hogy új akksi miatt újra kéne írni a szoftvert "sokszáz millióért" az egy bohóc és semmi köze nincs a szoftverfejlesztéshez, nem kell vele foglalkozni.

2022. aug. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Folytatás: de ha viszont arról van szó hogy a kullemi változás pusztan annyi hogy a most 100kg nyi akkumulátor kapacitása elfér egy dió méretű csapágy golyó tömegben és nem veszélyes nem robban jobban nem melegszik jobban mint a gyári akkor ahhoz már lehetne csinálni egy adaptert amivel rá lehet biztonságosan kötni egy régi autóra.
2022. aug. 28. 17:30
 13/16 krwkco ***** válasza:

Ha visszanézel a múltba, az autógyárak semmilyen új fejlesztéssel nem bővitik a korábban eladott autókat. Sőt, ha valaki más fejleszt utólagos dolgokat, a gyárak semmilyen módon (pl. műszaki ismeretekkel, kis program-módosításokkal) nem támogatják.

Nekik az új autó eladása az üzlet. Arra koncentrálnak.

2022. aug. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

"Persze.


Aki olyan ökörséget ór, hogy új akksi miatt újra kéne írni a szoftvert "sokszáz millióért" az egy bohóc és semmi köze nincs a szoftverfejlesztéshez, nem kell vele foglalkozni."


Én nem lennék ennyire durva de én is hasonlora gondoltam, ez kicsit olyan mintha valaki azt mondaná hogy egy mostani informatikusnak sok száz millióba kerülne és hatalmas fejtörést okozna hogy egy mit tudom én Commodore 64 sz. Gépen futó programhoz hozzá tudjon szólni. Mert szerintem nem lenne neki gond.

2022. aug. 28. 17:35
 15/16 A kérdező kommentje:

"Ha visszanézel a múltba, az autógyárak semmilyen új fejlesztéssel nem bővitik a korábban eladott autókat. Sőt, ha valaki más fejleszt utólagos dolgokat, a gyárak semmilyen módon (pl. műszaki ismeretekkel, kis program-módosításokkal) nem támogatják.


Nekik az új autó eladása az üzlet. Arra koncentrálnak."



Ez teljesen hihető. És érthető. Logikus. Magyarul igazán nem technikai hanem gazdasági okai lennének a lényeg hogy vegyen mindenki teljesen újat. Ne a régit javítsa

2022. aug. 28. 17:37
 16/16 Koaxk Ábel ***** válasza:

A Grafén alapú akkumulátorok tűnnek egyelőre a jövőbe vezető útnak, hogy ebből mi lesz a fene se tudja, de eddig jókat lehetett olvasni róla.


Az meg, hogy majd a gyártók támogatják a kifutott modelleket, szinte biztos, hogy nem ezt most borítékolom.

2022. aug. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!