Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autót kereskedőtől vagy...

Autót kereskedőtől vagy magánszemélytől érdemesebb venni?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm azt mondja, hogy a kereskedésnél drágább, mert rárakja a profitját és általában a rosszabb állapotú autókat adják be a kereskedésekbe.

2022. nov. 18. 21:46
 1/7 anonim ***** válasza:
63%

a kereskedő a haszonból él, az autó minőségét nem ismeri.

A magánszemély vagy átvág, vagy nem. Általában nem. És lehet alkudni.


Egyik eladónál sincs garancia semmire.

2022. nov. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Akinél jobbat találsz
2022. nov. 19. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

A kereskedések legalább 80%-át átvették az orkok és nagyon megy a lehúzás. A magánszemélyként hirdetők fele szintén ork, akik vagy bujtatott kereskedőként vagy nepperként próbálják átverni a népet.

A magánszemély, mint írták előttem, kétesélyes, de hazai hagyomány már, hogy az is megpróbál átverni. A huszonéves szöszi pont olyan ártatlan arccal mondja azt, hogy nem tudott a gittből álló küszöbről, mint a 60 éves vénhülye félhülye.

Nemrég kerestem a páromnak egy kis városi, olcsón fenntartható autót, de több mint fél évig tartott, mire találtam egy érdemre valót. Ez idő alatt jónéhány autót megnéztem és szakmabeliként állítom, hogy hatalmas átverés megy a használtautó piacon.

Mindenkinek ajánlom, hogy csak hozzáértővel menjen autót nézni/vásárolni, mert csúnyán mellé lehet lőni velük.

2022. nov. 19. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Eddig két saját autóm volt.

Az egyiket magánszemélytől vettem. Nem azért, mert ehhez ragaszkodtam volna, hanem ott találtam használtan pont olyan paraméterű autót, ami nekem kellett. Kereskedőtől is ugyanúgy megvettem volna. Engem ez egyáltalán nem zavar. Használt kocsinál legyen megfelelő állapotú, olyan paraméterű ami nekem kell és elfogadható árú. A többi, hogy kitől veszem, számomra mellékes, hiszen nem az eladót, hanem az autóját veszem meg. Onnantól kezdve többet nem is látom.

A második autómat újonnan rendeltem. Emiatt értelem szerűen márkakereskedésben vettem. Ezzel se volt semmi bajom.

2022. nov. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
27%
A magánszemélyek nagyobb esélyel basznak át, ha egy ismert nagymultú autókereskedésben veszel autót ott szándékosan nem fognak átvágni...
2022. nov. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem nem lehet így általánosítani. Van olyan kereskedés aki nem vág át, viszont van olyan magánszemély is, aki igen.
2022. nov. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jogilag rejtett hibával jobb esélyeid vannak, ha cég az eladó, csak nehogy “dobós” legyen… de amúgy meg egyetértek a többiekkel, állapot a lényeg.
2022. nov. 20. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!