Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van a motortérben...

Miért van a motortérben üzemanyag? Mit lehet vele kezdeni?

Figyelt kérdés

Alany egy Peugeot 407 1.6 HDi.

Az elmúlt 1 hétben vettem észre, hogy kis füst / gőz szűrődik ki a motortérből. Nézegettem már de nem találtam a forrást. Tegnap sikerült lokalizálni. A 3 as (jobbról a 2.) befecskendező körül nedvességet véltem felfedezni. Mint kiderült az gázolaj. Amellett, hogy nem egy olcsó mostanság a dizel nekem nagyon szimpi nekem, hogy tűzveszélyes anyag van a motoron kívül van és aggaszt nehogy felgyulladjon. Emiatt nem is nagyon használom a kocsit most.


Ismerősöm szerint ez tűzgyűrű ami egy olcsó cucc de mennél hamarabb cserélni kell.


Tudom, hogy távdiagnosztika sosem volt egy életbiztositás viszont érdekelne más véleménye is, ki mit lát. Illetve, hogy egy ilyen tűzgyűrű csere az mennyire macera? Érintőlegesen már 1-2 apróságot csináltam magamnak de azért autószerelő nem vagyok... Ha nagyon meg kell bontani a rendszert akkor neki sem kezdek...



2022. dec. 30. 04:49
 1/5 A kérdező kommentje:
és a videó: [link]
2022. dec. 30. 04:51
 2/5 anonim ***** válasza:
92%

Innen nem látszik pontosan hogy honnan jön a gázolaj.

De ha a porlsztók alól akkor Kikell szedni a porlasztókat és vagy cserélni a réz tömitést vagy lágyítani és vissza rakni.

De hozzá elég sok mindent lekell bontani.

Persze ha a résolaj vissza vezetésnél engedi akkor kisebb megbontás kell.

Ott is lehet cserélni a tömítést, már ha nem a cső van tönkre menve.

A motor egyenlőtlen járásából itélve inkább a porlasztó alatti tömítés a hibás.

2022. dec. 30. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%
Biztos,hogy nem a tüzgyürű, vagyis tűzkarika, mert az a porlasztó alatti réztömìtés. Ott max füst jönne ki, nem gázolaj. Valami cső elrepedhetett. Ki kell törölgetni mindent, és megnézni honnan szivárog.
2022. dec. 30. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Először lekellene mosni tisztára és aztán már meglehet pontosan állapítani hogy honnan ereszti.
2022. dec. 30. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
61%

Csak egy megjegyzés: a gázolaj nem gyúlékony szabad levegőn, nem kell tőle félni. Ettől persze még baj, csak meg akarlak nyugtatni, hogy ha muszáj, akkor nyugodtan használhatod az autót, semmi baja nem lesz.


#3-as jól írta, ha a tűzkarika ereszt, akkor füstölnie kellene. Porlasztónál szivárgó benzin 10-ből 8 esetben, legalábbis saját tapasztalat szerint, elöregedett visszafolyó cső szokott lenni. Ezek csak kis szirszar gumicsövek, szóval közel sem örökéletűek, elég sűrűn van ilyen probléma dízeleknél, sőt, Transitoknál egy nagyon gyakori betegség és ugye a 2.0 Transit motor is francia HDI. Ha csak ennyi a baja, akkor az filléres meló, meg fél-egy óra.

2022. dec. 30. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!