Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy hónapja nagyon megijedtem...

Egy hónapja nagyon megijedtem az autópályán, És még azóta sem mertem autóba ülni. Valami ötlet?

Figyelt kérdés

Bővebben arról lenne szó hogy kezdő sofőr vagyok (kb hét hónapja van meg a jogosítványom) eddig mindig kerülőutakon vezettem mert féltem felmenni az autópályára egyedül …pontosabban a besorolastol feltem nem az autopályán vezetni.

Azt megjegyezném hogy a tanítómmal meg a vizsgán is elég jól ment biztonságban éreztem magam . Mindig jól ment a felhajtás besorolás majd a kihajtás is.

Tudom a szabályokat és tudom hogy mikor es hogy kell besorolni az autópályára VISZONT Egyedül sosem mertem menni.


Szóval eldöntöttem hogy a párommal gyakorolok az autópályán amikor nem nagy a forgalom és hogy mivel új munkám lesz… ezert csak az autópályán tudnék munkába meg haza járni.(Kerülőutak vagy nincsenek vagy nagyon hosszúak) nagyon jól ment amikor a párom mellettem ült majd utána megpróbáltuk akkor is amikor picit nagyobb volt a forgalom az is nagyon jól ment ,meg ő is biztatott hogy nyugodtan fel hajthatok egyedül is mert semmi kifogása ellene és lássa hogy biztonságosan vezeték Valamint én is biztonságban éreztem magam.


Na és akkor eljött a várva várt nap munkába kellett mennem és elhatároztam hogy fölmegyek az autópályára …hát borzasztó volt először is nem tudtam sehogy sem besorolni legalább 10 teherauto elhaladt mellettem anélkül hogy helyet adtak volna amikor jött a 11. úgy vettem észre hogy lelassul hogy helyet adjon nekem te viszont annyira megvoltam már ilyedve hogy nem voltam benne biztos hogy lesz e eleh helyem besorolni vagy nem szóval maradtam az gyorsító savon, közben az autó mögöttem dudált akkor megint be akartam sorolni aztán megint ugy vettem eszre hogy nincs elég helyem, az autó mögöttem ismét dudált ekkor mar a gyorsítósáv végéhez közeledtem így lelassultam(Tudom ez volt a legnagyobb hülyeség amit tehettem) és majd amikor úgy láttam hogy végre van hely Felhajtottam ugyebár 60 km/h-val és a mögöttem lévő teherauto szintén be kellett fékezze.

Túlzás nélkül is de farkas szemet néztem a halállal aznap reggel.


Szidjátok csak nyugodtan megérdemlem ,oltári nagy hülyeség volt amit csináltam és nagyon is bánom . De fogalmam sincs hogy mi volt ez hogy miért hoztam ilyen hülye döntéseket nem tudom hol rontottam el mit kellet volna maskepp csinalnom… nagyon össze vagyok zavarodva és azóta sem ültem kocsiba és elhatároztam hogy szerintem nem is fogok mert nem akarom senki életét kockáztatni Meg ilyen veszélyes helyzeteket okozni az autópálya.


Ti voltatok már ilyen helyzetbe? Van akinek megvan a jogsia és mégsem mer vezetni ilyen trauma vagy ijedség után? Nagyon bánt ez az egész azóta is minden nap eszembe jut és nagyon haragszom magamra.



2023. márc. 31. 16:17
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Azt szúrtad el, hogy a gyorsítósáv legvégére még mindig 60-al szotyiztál. Forgalmas időben, meg amúgyis, gyorsítóban megküldeni a gázpedált, felmenni egy 80-85-re és bemenni a kamionok közé. Nem tudsz mást tenni. Senki nem fog neked lefékezni 50-re, hogy begyere.
2023. márc. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
51%
Felhajtón/besorolósávon egyetlen dolgot kell csinálnod... nyomni a gázt mint az állat és ennyi, ez olyan nehéz?
2023. márc. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
50%

Nem voltam még ilyen helyzetben.

Béna vagy.

Városban hogyan váltasz sávot? Ott még nagyobb a forgalom, és ott tényleg sokszor nem akarnak beengedni.

2023. márc. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Varosban nem mesz akkora sebesseg mint autopalyan! Es valoszinuleg nem teherautok kozott kell beferkoznod
2023. márc. 31. 16:36
 5/34 anonim ***** válasza:
44%

90km/h neked nagy sebesség? jézus...

akkor a vezetés nem neked való.

2023. márc. 31. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
Oke koszi szepen
2023. márc. 31. 16:41
 7/34 A kérdező kommentje:
Hat 90nel amikor a kamion hatulrol beled megy valoban nem nagy sebesseg
2023. márc. 31. 16:42
 8/34 anonim ***** válasza:
92%

A gyorsítósávnak azért van ilyen bonyolult kódolt neve, mert ott az a dolgod, hogy gyorsíts.


Senki sem fog 60-ra lelassítani, hogy téged beengedjen simán fel kéne gyorsulnod autópályatempora.

2023. márc. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
30%

Viszont sokkal szorosabban vannak a járművek egymás között. És dehogynem lehet teherautó. Sőt busz is. És gyakran megesik, hogy hirtelen lefékeződik egy sor, pl. mert egy autó jobbra kanyarodik, elenged a zebrán egy gyalogost és ahogy megáll, nem tudnak mögötte egyenesen elmenni. Te meg mész 60-nal, aztán egyszer csak hirtelen megáll a sorod. Te meg félig már a bal oldali sávot figyelted, hogy mikor tudnál átsorolni, és közben hirtelen a te sávod megáll. Na, az ilyen szerintem sokkal balesetveszélyesebb, mintha egyenletesen jönnek a kamionok akkora közökkel, amik közé be is tudsz állni.


Ill. azt még érteném, ha azóta autópályára nem mennél, de te egyáltalán nem mersz azóta autóba ülni? Ebből így nem sok jót nézek ki.

Meg azóta hogyan jársz munkába? Ha egy hónapon át másképp is meg tudtad oldani, akkor fölösleges autóval járnod.

2023. márc. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
36%
válaszaidból kiderüt hogy az autópálya nem neked való . nem érted mire való a gyorsítósáv , 60le autóval is el lehet érni a 100km/h amivel azért a kamionyok nem haladnak
2023. márc. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!