Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 5 éves autónál normális, hogy...

5 éves autónál normális, hogy a lengőkarokon itt-ott kisebb felületi rozsdapöttyök megjelentek?

Figyelt kérdés

Tegnap cseréltem a kerekeket. Ilyenkor szeretem tüzetesen átnézni az autó alját. Eddig nem tapasztaltam ilyet, de úgy látszik már kezdődik.

Tudom, hogy ez csak felületi és még legalább 10 év mire ebből gond lehet. És akkor is simán cserélhető alkatrészekről van szó. De nem szép látvány, engem zavar.

5 év alatt időszerű, hogy kijöjjön? Ez az első újonnan vett autóm, szóval nincs viszonyítási alapom.


2023. ápr. 10. 08:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
22%

Gondolom Dacia Lodgy, vagy Duster.

Valamin spórolnia kellett a gyártónak, hogy az autó vételára jelentősen alacsony legyen. Most láthatod azt, hogy később te költheted az autó javítására azt az összeget, amit ha egy drágább, de minőségibb autóra költöttél volna pluszban, akkor most nem kéne a rozsdát nézegetned a lengőkarokon.


A Dacia esetében nem csak a hanyagul felületkezelt lengőkarokkal lesz problémád, elkezd majd zörögni a beltérben szinte minden műanyag elem, néhány pedig elreped, esetleg eltörik. Ezeket az autókat nem arra találták ki, hogy 20 éves korukban is falják a kilométereket. Hanem arra, hogy aki autópályán megy hatalmas távolságokat naponta, az 150000 km elérése után szívfájdalom nélkül szabaduljon meg ettől az amúgy kedvező vételárú, olcsón fenntartható, egyszerű autótól és vegyen egy másikat újonnan helyette.

2023. ápr. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Opel Astra K.
2023. ápr. 10. 09:13
 3/21 anonim ***** válasza:
23%

1. Inkább Opel lesz az vagy Mazda.

A Dacia sokall kölönb ezektől.

2023. ápr. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
5%

🤣😂😅

Na tessék , pont mire elküldtem akkorára írtad meg.

2023. ápr. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

A beltér nem zörög, nem tudom ez hogy jön ide...

A rozsdát pedig nem úgy kell elképzelni, hogy barna a kocsi alja! Két helyen láttam, néhány négyzetmilliméteren egy-egy pöttyöt.

2023. ápr. 10. 09:16
 6/21 anonim ***** válasza:
"opel sose kop el" mert előbb rohadnak szét vagy eszi meg az olajat és állnak be a dugattyúk. :)
2023. ápr. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Előtte H Astrám volt. 18 éven keresztül a karosszéria hibátlan, ott is csak a lengőkarokon, kipufogón volt némi rozsda. De ott sem úgy hogy ropivá lett volna rohadva. Viszont az használtan került hozzám. Nem tudom előttem hogy, hol használták. Szerviz szerint ez semmi, nem kell vele foglalkozni.
2023. ápr. 10. 09:19
 8/21 A kérdező kommentje:

Akkor még egyszer: Nem azt írtam, hogy szét lenne rohadva! Az előző Opelembe 358.000 km után sem kellett soha egy csepp olajat sem rátöltögetni. A dugattyúkkal sem volt soha semmi gond. Még a turbó is bontatlan gyári volt, mikor eladtam.

De akkor hagyjuk... Kár volt itt megkérdezni. Úgy látom, látatlanban is csak a rosszindulatú fröcsögést kapom.

Nyugodtan, a kérdés figyelését kikapcsolom. További szép Húsvétot!

2023. ápr. 10. 09:22
 9/21 anonim ***** válasza:
88%

Felületi rozsda a legtöbb autón előfordulhat.

Ettől nem kell megijedni, teljesen normális, nem edelstahlból van.

2023. ápr. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%

Opel Astra K? Az még arra se jó, hogy 150000 kilométert menj vele komolyabb szervizköltségek nélkül. Emellett a Dacia anyagminőségét is alulmúlja.


Nem gondoltam volna, hogy létezik olyan ember, aki Astra K-t vesz, az utakon is alig látok belőle. Nem véletlenül.


Add el minél hamarabb, ha egy Dacia-t veszel, már az is előrelépés lesz, ha nem zavar a zörgő műszerfal és egy-két gyengébb minőségű műanyag alkatrész cseréje az autó 10+ éves korában, akkor a Dacia kiszolgál majd téged, mert a motorja és a váltója hibátlan, hosszú életű. Használtautók között nézd meg az árkülönbséget hasonló korú és állapotú Astra K és egy Duster között. A Dacia értéke nagyobb.

2023. ápr. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!