Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lányként hogy válasszak...

Lányként hogy válasszak autót, ha nem értek hozzájuk?

Figyelt kérdés

A fő kérdésben le is írtam a problémámat.

20 éves lány vagyok, nem értek az autókhoz. A nagyobb márkákat ismerem, persze, de hogy mi számít jónak, mi gagyinak, hány lóerős autó az "erős", ezekről fogalmam sincs. Márka és típus viszont rengeteg van, ma elkezdtem nézelődni, de 20 perc után totál elveszve éreztem magam.


A kérdésem az lenne, így mégis hogy válasszak autót, amit azért 4-5 évig szeretnék használni napi szinten?

Érdemes bemenni márkakereskedésekbe? Félek, hogy mivel látszik, mennyire értek a témához, simán hülyének néznének... Vagy ilyesmitől nem kell tartanom?


2023. máj. 15. 15:58
1 2 3
 1/30 anonim válasza:
Attól függ milyet szeretnél?a másik hogy ha nem értesz hozzá egyedül ne menj kereskedésbe jobb ha viszel magaddal valakit,figyelj,én 35 éves vagyok én sem vagyok szerelő amióta jogsim van az ötödik kocsit fogyasztók hol én választottam rosszat hol átvertek,most van nálam egy opel Meriva 2 éve csak ajànlani tudom de kinek mi az izlése sok sikert és balesetmentest
2023. máj. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
Szintén azt javaslom, hogy először azt döntsd el, hogy milyen jellegű autóra van szükséged, mire és hol fogod használni. Ebből már szűkül a szóbajöhető autótípusok köre. A választáshoz, vásárláshoz pedig vigyél el egy ismerőst, aki többé kevésbé járatos az autók dolgában.
2023. máj. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
40%
Vannak direkt ilyen autóátvizsgálók, akik házhoz jönnek és átvizsgálják az autót. Azt mindenképpen vedd igénybe, ha nem értesz hozzá. Ezek előtt pedig érdemes meghatározni az igényeket és a keretet. Ha ezek megvannak, utána lehet mondani típusokat, amik megfelelhetnek. Ezeknek a típusbibáinak is érdemes utánanézni és hogy melyik motort érdemes venni. Ami még fontos, hogy a kínálat közepétől felfelé érdemes nézelődni, onnantól lehetséges egyáltalán, hogy jó az autó. Ha pedig az aljáról veszel autót, jóval többe lesz, mintha a kínálat tetejéről vennél hibátlant, ezért az aranyközépút a kínálat közepétől felfele nézelődni. Én pl. megbízhatóságot helyezem előtérbe, ebben a legjobb a japán autó, persze azok közül mindegyik jó, ezért kell utánanézni. A
2023. máj. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
Mennyi lenne a keret?
2023. máj. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Újonnan szeretném, ez kimaradt.


A városi terepjárók azok, amik tetszenek. Bár ezzel sem nagyon szűkítettem a listát szerintem..

Most egy Mini Cooperem van, szeretem, ő van velem a 0. kilométeremtől, de mivel sokat közlekedek autópályán, jobb lenne valami biztonságosabb és kényelmesebb jármű.

2023. máj. 15. 16:28
 6/30 anonim ***** válasza:
Koreai Japán vagy Dacia , ezek egyszerűek megbizhatók . Nézd ki melyik tetszik keress rá neten a fogyasztás váltómű motortípus fajtákra , ha szeretik akkor jó ha bibis akkor mast kell keresni . Garanciaban jobb venni ....
2023. máj. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
0%
de gazdag valaki, elso kocsinak is ujat vett, meg most is ujat akar, wow, de gazdag!!
2023. máj. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Nem volt új az első autóm, valamint nem is én vettem. Ne állíts valótlant, kérlek!


Most pedig már más élethelyzetben vagyok, nem is annyi a preferenciám, hogy legyen valami csajos kisautó, amivel tudok a barátnőkkel menni erre-arra.

2023. máj. 15. 16:36
 9/30 anonim ***** válasza:
uwu
2023. máj. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

Ha városi terepjárót szeretnél újonnan, akkor Volvo XC40-et ajánlom. Ha a 400 km körüli elektromos hatótávolság elegendő neked, akkor van belőle teljesen elektromos is. Egyébként meg a full-hibrid ajánlott. Városban lehet használni tisztán elektromos módban, hosszabb utakon meg benzinnel.

Svédországban 1970-es évekbeli Volvo-k még mennek.

2023. máj. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!