Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Közeleg az autón az éves...

Közeleg az autón az éves kötelező szerviz. Ajánlatokat kérve feltünt, hogy csak olajcsere lesz, de szürők nem. Nem együtt szokták cserélni őket? Nem lesz gáz, hogy levegőszürőt nem cserélnek?

Figyelt kérdés

2023. máj. 28. 16:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
Nem.
2023. máj. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
59%

Olajszűrőt sem cserél?

Akkor keress másik szerelőt, az olajcsere csak a szűrő cseréjével komplett, a bent lévő szűrőben már biztosan van némi szennyezés, és általában nem nagy összeg, rutunból cserélni szokták.

A levegőszűrőt is, de mivel az könnyen kivehető, ellenőrízhető, akár tisztítható is, arra könnyebb rámondani, hogy "ez még jó".

2023. máj. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
32%

Nem. Én magamnak kicseréltem, mert nem egy nagy összeg. A garancia meg csak 2 év/60.000 km cserefeltételt ír elő. Így ugyanazt a szűrőt kicseréltem magamnak féláron. Meg 5 perc munkára se számoltam fel magamnak több ezer Ft munkadíjat.

A pollenszűrővel is ugyanígy tettem.

2023. máj. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
34%

Viccesek az emberek.


Ha bejönnek éves olajcserére és mondjuk nekik, hogy a levegőszűrőt is illene kicserélni, akkor mi a vagyunk a rohadt tolvaj g*cik, amiért le akarjuk húzni és extrát akarunk rásózni.


Ha bejönnek éves olajcserére és kapnak ajánlatot olajcserére, akkor mi vagyunk a rohadt kontár g*cik, amiért nem rakjuk mellé a levegőszűrőt is, annak ellenére, hogy a tulaj nem kérte.


Nem nyerhetünk bazmeg, akármit csinálunk, úgyis mindig mi leszünk a g*cik. :DDDD

2023. máj. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Keress normális szervízt. Olajszűrő, levegőszűrő, pollenszűrőt egyszerre szokták lecserélni az olajjal.
2023. máj. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

#4!


Én külön kérni szoktam, nem szoktam közben az általad használt szóval káromkodni. Inkább az a tapasztalatom, hogy húzzák a szájukat, kelletlenül, de megcsinálják. Legutóbb üzemanyagszűrő cserét is szerettem volna kérni. A szervizfüzet szerint még bőven ráérne. De mivel ez az összeg sem vág földhöz és az előző autómnál is minden második olajcserekor magamnak cseréltem, gondoltam ha már garanciális a kocsi, akkor legyen rendesen beírva. Ez áprilisban volt. Azt mondták, hogy oké, az éves szervizt megcsinálják most, de az extra kérésemre csak szeptemberre(!!!) tudnak időpontot adni. Mi van?! Kb 10 perc munka, nem igényel semmilyen speciális célszerszámot, vagy szaktudást. Hazahoztam a kocsit, vettem hozzá szűrőt és kicseréltem magamnak. Egyértelmű, hogy nem akartak vele foglalkozni. Nem hoz annyi hasznot, vagy csak nem volt kedvük foglalkozni vele. Ha nem kell nekik a pénzem, nem fogok vitatkozni, hogy akkor is a zsebükbe akarom tömni.

2023. máj. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 krwkco ***** válasza:
40%

#4

"a levegőszűrőt is illene kicserélni"

Ti valamiféle illemtanárok vagytok? Mert szakemberek nem, az biztos. Azok a gyárban vannak. (Meg esetleg más szervizekben). Akik tudják, hogy a szokásos olajcsereperiódusú olajokban olyan kémiai reakciók vannak, amik 1 év alatt lerontják az olaj minőségét.

De a levegőszűrőben levő papír nem így öregszik. A beszívott levegő mennyiségétől és a poros/nem poros környezettől függően eltömődik. Emiatt más a gyári előírás a cserére.

Ezért az lenne a jó, ha a hozzád hasonló szerelők nem illemtanárkodnának, hanem felcímkéznék a légszűrőházat a csere km állásával. Vagy ha az ügyfél mindig hozzájuk jár, akkor megnéznék a nyilvántartást és ennek fényében becsületesen megkérdeznék az ügyfelet.

2023. máj. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

#6 Hát a márkaszervizek mindig is elég érdekesen működtek. Nem tudom jogos-e azt mondani, hogy "nem az a mérvadó", de átlagos független szervizek nem így működnek.


#7 Na és szerinted miért használtam azt a szót, hogy "illene", nem pedig azt, hogy "kell"? Hozod a formádat jóuram, nem is várok tőled ennél többet. Nem kell a levegőszűrőt is cserélni, viszont "illene", mert az emberek 99.9%-a nem tudja milyen állapotban van. Ez ugyanolyan, minthogy a gyártók 2-3-4 éves fékfolyadék cserét írnak elő. Na már eleve az elég sokat elmond ennek értelméről (vagyis hiányáról), hogy bár ugyanolyan DOT4-et ír elő mind, mégsem tudnak közös nevezőre jutni, hogy 2, 3, 4, vagy hány év. Hát egyik sem. Nem azért adják meg idő szerint, mert x idő után tönkremegy, mint a motorolaj, hanem mert az emberek 99%-a soha nem ellenőrzi és 2-3-4 év alatt akár rossz is lehet. Persze ha minden rendben van, akkor 10 év múlva is lehet a víztartalma bőven határérték alatt, de ezt a paraszt nem tudja, ezért van előírva a csere, biztonsági okokból. A levegőszűrőnél is ugyanez a helyzet, nem kell évente cserélni, semmi sem kötelez rá, de a paraszt nem tudja, hogy milyen állapotban van, ezért ILLENE cserélni, hogy biztosan ne legyen probléma, elvégre 5000 forintról beszélünk évente, aki ezt kispórolja (mint úgy látom te is), az vegyen vonatbérletet, ne autót.


És főleg ne ossza az észt autókról. ;)

2023. máj. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 krwkco ***** válasza:
24%

#8

"Na és szerinted miért használtam azt a szót, hogy "illene", nem pedig azt, hogy "kell"?"

Mert ez a hozzászólásod is abszolút szakmaiatlan. Megírtam, hogy mi a teendő, ha az ügyfél nem tudja, hogy kell-e csere. Fel kellene címkézni az alaktrészeket, megnézni a nyilvántartásban vagy (ha van) beírni a szervizkönyvbe. Ha nincs az autóhoz papíralapú szervízkönyv, akkor profi dolog lenne, ha a szervizetek nyomtattatna egy pár hasonló füzetecskét és odaadná az ügyfélnek. Persze egyszerűbb az ügyfelet fogyatékosnak nézni és lehúzni.


"Ez ugyanolyan, minthogy a gyártók 2-3-4 éves fékfolyadék cserét írnak elő."

Nem ugyanolyan. Azért írnak elő többnyire 2 évet, mert a gyári műszaki adatok alapján megjósolhatatlan, hogy mennyi nedvesség jut be a fékrendszerbe a működése során. És ez biztonsági kérdés, ahol az alsó határt kell megcélozni.


"ha minden rendben van, akkor 10 év múlva is lehet a víztartalma bőven határérték alatt, de ezt a paraszt nem tudja, ezért van előírva a csere, biztonsági okokból."

Ezt inkább a "paraszt" szerelő nem tudja, mert nem ruház be egy optikai fékfolyadék-nedvességmérőre.


"A levegőszűrőnél is ugyanez a helyzet," "de a paraszt nem tudja, hogy milyen állapotban van"

Nem ugyanaz. Először is az nem biztonsági kérdés. Másodszor: azt semmilyen módon nem lehet előre jelezni, hogy a fékrendszer mennyi nedvességet szív be. Míg a beszívott levegő mennyisége jó közelítéssel a futásteljesítménytől függ. És a megrendelő azt meg tudja mondani, hogy durván poros környezetben használja-e az autót vagy sem. A gyári javaslat ennek figyelembevételével van megadva.


"elvégre 5000 forintról beszélünk évente"

Nagyon sok felesleges cserét el lehetne végezni 5000+munkadíjért évente. Miért csak ezt tartod "illendőnek"?

2023. máj. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Sok itt a lúzer!

Már miért kellene levegőszűrőt cserélni az olajcserénél?

HA normál körülmény van akkor ráér 100000-nél ezeket cserélni.

2023. máj. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!