Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi baja lehet a kocsimnak?...

Mi baja lehet a kocsimnak? Mikor beindítom dúórog és fekete füst jön a kipufogóból, a hangja is másabbb. Ladáról van szó.

Figyelt kérdés
2008. dec. 30. 11:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyire hajtod, de szerintem vegyél bele karburátortisztító folyadékot és egy kicsit hajtsd meg. Lehet a sok cucc már le van rakódva benne, kicsit ki kell kormolni.
2008. dec. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,nem igazán szoktam odalépni neki mert álltalába a kislányom is velem van így nem igazán szoktam gyórsan menni.
2008. dec. 30. 11:40
 3/9 anonim ***** válasza:
48%

ez helyes dolog, de a "kikormolás" nem feltétlen feltétele a gyorsaság.

Az is hatásos lehet, ha nem kapcsolsz fel, és hagyod tovább magasabb fordulatszámon menni, ugyanis az a lényeg!

2008. dec. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm ,megfogadom.
2008. dec. 30. 13:37
 5/9 anonim ***** válasza:
én nem azt írtam, hogy száguldozni kell vele, hanem meg kell hajtani, főleg télen egy hátsókerék meghajtású autóval
2008. dec. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%
A "meghajtást" óvatosan végezd, előbb hagyd, hogy elérje az üzemi hőfokot a motor, mert különben igen hamar eljuthat a generálig. Ezen sokat segít ilyenkor, télen, ha hűtőtakarót teszel fel vagy kartonpapírt raksz a hűtő elé (azzal több baj van, mert egy idő után le kell majd szedni, hogy fel ne forrjon a víz). Ha a légszűrő a régi fajta, kereklámpásé, akkor át kell állítani téli üzemre (hamarabb vissza tudod tolni a szívatót, a fogyasztásnak is jót tesz), ha a kockák automata levegőcsonkja van rajta, akkor nincs vele tennivalód. A kikormolás legmegfelelőbb módja az, ha országúton huzamosabb ideig tudsz magas fordulaton haladni. Előtte nem árt a gyertyákat drótkefével vagy finom csiszolópapírral megtakarítani, úgy kicsit kevesebbet durrog.
2008. dec. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%

egyértelmü hibáról van szó:

gyujtás kimaradás, lehetséges okok: megszakító. kondenzátor, gyertya.

benzinszegény keverék:lehetséges okok: karbulátor dugulás

fekete füst: eszi az olajat , használj kicsit vastagabbat

ac pumpa membrám szakadás: szagold meg az olajat nincs-e benzinszaga

2008. dec. 31. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A fekete füst inkább a dús keverék vagy az éppen kiégő korom jele, ha eszi az olajat, kéken szokott füstölni...
2008. dec. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
na, most itt okoskodunk. de szerintem a ladát egyikünk sem tudja megjavítani. még talán a kérdező sem. akkor nem tette vona fel kérdésként. vigye inkább el egy szerelőhöz. nem mind gazember.
2009. jan. 2. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!