Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért lett divat a matt...

Miért lett divat a matt fekete szín, mikor inkább kopottas, igénytelen hangulatot kelt?

Figyelt kérdés
Húdekeménycsávóvagyok-autókon szoktam látni.
2011. okt. 11. 07:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A "hűdekeménycsávók" kisebb-nagyobb foltokban hámló mattfeketéje a hullámos, hegesztési varratokkal teli karosszérián valóban igénytelen benyomást kelt. De ilyen előkészítés mellett akármivel fújnák le, az sem lenne jobb.

A szépen kivitelezett matt fekete fényezés, ahol nem fújnak telibe mindent, lehet szép. A versenyautókon volt szokás használni, mert az apróbb karcok nem tűnnek fel rajta és egyszerűen javítható. Utcai autón egy kicsit masszívabb, tömbszerűbb hatást ad a karosszériaformának. Viszont ha minden matt fekete, az roppant igénytelen tud lenni, célszerű króm- vagy fényes fekete alkatrészekkel megtörni (jellemzően a gyári díszleceknél, díszítőelemeknél), mert akkor nem úgy néz ki, mint a lakatolás után alapozóval lekent nyers karosszéria.

2011. okt. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Alex Lion ***** válasza:
Meg hát valaki ezt a stílust képviseli... Pl.: Voltam a JapCarFest-en és az egyik amatőr drifternek az autója (egy régi 180SX) nem csak hogy matt festésű volt, hanem a motorháztető direkt le volt savval maratva és csupa rozsda volt, alkoholos filcel össze-vissza volt firkálva (elöl az embléma helyén "NISSZÁN"-felirat, stb.) a lökhárítón lévő repedések érdekes módon voltak javítva (a repedés mellé lyukakat fúrtak és gyorskötözővel van összefogatva). Valaki éppen az ilyen igénytelen külsőt szereti.
2011. okt. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor te még nem láttál vadi új M5 -s BMW -t matt fekete festéssel. Sokkal szebb, mint a modern "metál" festésesek.

Ez izlés dolga, mindenkinek nem tetszhet. Nekem pl: No1 a matt fekete!

2011. okt. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
25%
Én láttam új BMW-t matt fekete fényezéssel. Nevetséges volt, pont mint ami fényezésre várna még, csak nem telt még színre... csúúúúúnyaaaaaa
2011. okt. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A válasz írója 76%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:20


Akkor te nem veszel. Legalább nem fog sok futkosni belőlük Pécsen.

2011. okt. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ez egy ilyen stílus. Hotrod. Amerikából indult annak idején jó régen. Nem a külalakra, henem inkább a teljesítményre adtak inkább. [link]


Nekem se tetszik, de hát mit csináljunk? Nem lehet betíltani. Nem járhat mindenki jó kocsival! :)

2011. okt. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szóval a mattfekete autók nem jók? Azért akadnak ott is szép példányok... (hirtelen csak a Rauh Welt műhely Porschéi ugranak be, de annál meredekebb nem is kell)
2011. okt. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az "új" autókon szerintem is hülyén néz ki de pl egy kispolszkit feldobna szerintem.
2011. okt. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Maga a haditechnika teremtette a divatot, az álcázófesték.


A direktgány autókat meg ratroad nak és nem hotroad nak hívják, a hotroadnak sokszor még az alvázát is fényezik ami ugy már hülyeség de nem is járnak vele csak tréleren utazik kiállításokra.

2011. nov. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hotroad? Nem hotrod véletlenül?
2011. nov. 6. 17:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!