Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha drágábban adok el egy...

Ha drágábban adok el egy gépjárműt, mint amennyiért vettem, kell valami extra adót fizetni?

Figyelt kérdés

2023. jún. 9. 06:41
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Biztos nem fizetnék
2023. jún. 9. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Pszichológus atya ***** válasza:
100%

Ha naponta adsz el drágábban egy gépjárművet mint mikor megveszed az azt jelenti, hogy üzletszerűen csinálod, ekkor igen. Bejelented magad egyéni vállalkozónak és le tudod adózni a nyereségedet.

Ha csak úgy jött ki, hogy többet ért az autód eladáskor, mint mikor megvetted akkor értelemszerűen nem.

2023. jún. 9. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom nem üzletszerűen csinálod.
2023. jún. 9. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem, csak ezt az egyet adom el, és az infláció miatt többet ér, mint amikor 2017-ben vettem 4,3 millióért.
2023. jún. 9. 07:43
 5/7 anonim ***** válasza:
Nyilván nem
2023. jún. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem, jelenleg ha valaki vett egy autót a covid előtt, és nem tekert bele azóta sokszázezer kilométert meg nem élte le az autót, akkor majdnem biztos hogy ugyanannyiért vagy többért el tudja adni... az én két autóm is mindkettő többért el tudna most menni mint amennyiért vettem 2016-ban és 2019-ben.
2023. jún. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Dehogy kell
2023. jún. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!