Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Piroson való áthajtás, várható...

Piroson való áthajtás, várható büntetés?

Figyelt kérdés

Történet:

Lámpa pirosra váltott, megálltam, vártam 20mpt kb, és úgy láttam, mintha sárgára váltott volna a lámpa, (nap eléggé sütött, visszaverődhetett vagy nem tudom), és már csak azután vettem észre a pirosat miután már alatta voltam (kereszteződésben már)...

Ha jól láttam volt kamera a lámpa mellett...:/


2023. jún. 15. 11:54
 1/4 anonim ***** válasza:
43%
Attól ,hogy kamera van,még nem fognak büntetni,mert az csak forgalomfigyelésre van fenn.Rengeteg autos csúszik bele a pirosba, mégse kap semmit. Ha megfogott volna a rendőr,akkor 100 ezer.
2023. jún. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50 ezer Ft-os pénzbírságra számíthat az üzembentartó.
2023. jún. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Értelek, ez mennyire biztos?

Nem ilyen speckó kamera volt a lámpa mellett, hanem ilyen webkamera féle cucc, ez nézheti a piros lámpát is? Nem csak ha baleset van? Vagy ilyenfajta dolog?

2023. jún. 16. 23:24
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem biztos. Csak leírtam, hogy ez a büntetési tétele és mivel objektív felelősség alá tartozik, így nem tudsz kibújni alóla, azzal az indokkal, hogy nem te vezettél.


Egyébként tudtommal nincs olyan automatizált rendszer, ami ezt figyeli.

2023. jún. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!