Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen felszereltségű Suzuki...

Milyen felszereltségű Suzuki Swiftet érdemes vásárolni?

Figyelt kérdés

Autó vásárlás előtt állok, a szűkös keret miatt (max 450.000 Ft) szeretnék vásárolni egy klímás és ha lehetőség van rá légzsákos Suzuki Swiftet, és lenne xy kérdésem ezzel kapcsolatosan:


1. Mennyire érdemes keresgélni egy ABS-el felszerelt változatot?


2. Egy nem szervós változatot mennyire nehéz tekerni? Nehéz annyira hogy inkább szervósat nézzek?


3. A centrálzár mennyire fontos egy ilyen ár kategóriában?


Én teljesen megvagyok egy fapados változattal is, csak klíma legyen benne meg ha lehet légzsák is. Nincsenek hatalmas igényeim.


Előre is köszönöm szépen a válaszokat, és a segítséget.



2023. júl. 18. 12:16
 1/6 A kérdező kommentje:

*3 kérdésem lenne ezzel kapcsolatban

(A kérdés írásakor még nem tudtam hogy mennyi kérdést akarok feltenni a Swifttel kapcsolatosan, elnézést kérek a bakiért)

2023. júl. 18. 12:18
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

A klima a lényeg


Az ABS-t hanyagold(csak hiba forrás egy öreg autónál)


Legyen benne klima, elől eletromos ablak, és ne rohadjon


kb ennyi

2023. júl. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ennyiért elsősorban csak is azt nézném, hogy a nyúlványok és az alja ne legyen teljesen szétrohadva.
2023. júl. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Swiftnél általában ami klímás, abban már van szervo és légzsák is.


Nekem volt teljesen fapad fapadja Swiftem (1.0 GL 1994-ből, se szervo se centrál se semmi), nem volt vészes a kormányzás, parkolásnál persze tekerni kell erőből de legalább mozogsz egy kicsit, 55 kilós barátnőm is elvezette gond nélkül.


Centrálzár abszolút kényelmi funkció, gondold át hogy mennyire zavar téged az, ha mondjuk be akar szállni egy haverod, és neked ehhez hátra kell nyúlnod meghúzni a kilincset belülről. Vagy hogy ha négyen akartok beszállni, akkor te kinyitod az ajtód, és utána egyenként belülről a többit is. Nekem a már említett Swiftemen kívül egy régi Fordom is volt utána amiben szintén nem volt centrálzár, hozzászoktam, 5 másodperc alatt kinyitottam az összes ajtót ha siettem. Jó ha van, de nekem nem volt nagy baj amikor nem volt. Legalább nem megy tönkre (bár a Fordban pont eltört egy zár ettől függetlenül, na sebaj).


Ami fontos, hogy ezek a régi Swiftek annyira vékony lemezből vannak, hogy ha megindul a rohadás kettőt pislogsz és több a rozsda mint az autó.

A legtöbb emiatt már javítva volt minimum a küszöböknél, olyan embert feltétlenül vigyél magaddal aki ért ehhez, mert egy laikust nagyon szépen át lehet verni egy kis rozsdára fújt alvázvédővel, vagy szélvédőragasztóval kitömött és rücsivel lefújt lyukas küszöb sem ritka. Magyarul, legyen valaki veled aki ért ehhez, és bár öreg autó meg olcsó autó, attól még reális elvárás hogy ne legyen egy rozsdaboglya.

Ritkán akad olyan is ami garázsos autó volt mindig, és így még nem volt javítva de nem is rohad, na ha ilyet fogsz ki nagyon örülj de azonnal vidd el alváz- és üregvédelemre mert ha te kint tartod, nagyon kevés ideig fog szép maradni.


Minimum az 1.3-as motorokkal vedd ha tervezel vele nagyobb távokat is menni, az 1 literes amellett hogy baromi hangos és nem megy, fogyasztásban sem sokkal jobb mint a nagyobbak mert folyamatosan taposni kell hogy menjen, és autópályán hacsak nem szeretsz kamionok mögé beragadni, nem annyira használható, a 130-at lejtőn vagy hátszélben tudja csak tartani.

2023. júl. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért arra készülj, hogy ebben az árkategóriában a klíma sem lesz igazán jó, sőt...
2023. júl. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem vásárolj egy 2002 suzuki Swift Sedan GC-t

ABS klima, elektromos ablakemelő csak fölösleges hibaforrás


1.3 motor 16v

62kW 84Le

2023. júl. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!