Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Csak nekem van rossz tapasztal...

Csak nekem van rossz tapasztalatom a márkaszervizekkel?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy lehúznak és a szaktudásuk sincs a helyzet magaslatán.

Pl volt, hogy a csomagtartót nem nyitotta a központi zár, csak kulccsal lehetett kinyitni, elvittem szervízbe, de elrontották, a csomagtartót kinyitja már a központi zár, de a tanksapka ajtó azóta nem záródik be. Kézzel ki lehet nyitni, nem zárja le


Meg más problémával is voltam márkaszervízbe, kétszer is, megcsinálták, de nem sokkal később újra előjött. Harmadjára nem viszem már vissza.


Elviszem inkább a faluszéli Jóska Műhelybe


2023. júl. 26. 00:32
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
58%

Az, hogy kapsz róla számlát, és elhiszed, hogy probléma esetén kijavítják, egy szép nagy álomvilág, nehogy felébredj...

Azonkívül hatványozott áron mindezt.


Ismerős "jóskapista" meg nem győzi a szakszervizes hülyegyerekek által elrontott autókat helyrehozni.

Lehet, a szakszervíznek megvannak az idióta célszerszámaik, csak éppen a logikus gondolkodás nem az erősségük, meg a költséghatékony megoldás.

Pl egy eltömődött ÜA szűrő esetén fix, hogy kicseréltetik veled a fél üzemanyagrendszert, totál feleslegesen.


Lehet rongyot rázni, meg lenézni a "jóskapistát", de én is igencsak tapasztaltam, hogy a szakszervizek szarok, és horror áron dolgoznak.

Tele van a népítélet is, mennyi emberrel kibabráltak.


Azt meg megnézném, melyik öltönyös kis nyakkendős szervizes f.szkalap vesz az ölébe egy blokkot, nézi meg élvonalzóval, a furatokat végigmetszi, hengerfalat ellenőriz.


De szídd tovább a jóskapistát, és játszd a jampigyereket, rongyrázó sznob majmot.

2023. júl. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
50%

#11


1. Nem szidtam senkit, sőt...

2. Ugyanazok dolgoznak feketén, mint szervizben. Szervizben is vannak jók és rosszak, feketén is vannak jók és rosszak.

3. Ennek ellenére a fekete sokkal nagyobb lutri, mert szervizbe nem vesznek fel akárkit, nyilván lehet figyelmetlen is, hanyag is, paraszt is, de ő akkor is autószerelő, míg a feketét sokszor autodidakta módon tanulók csinálják, akik nem azért nem dolgoznak jól, mert hanyagok, hanem mert nem is tudják, hogy bizonyos esetekben mi a helyes eljárás.

4. Nem a szerelő tehet róla, hogy a márkaszerviz milyen előírásokat és árakat szab meg.


5. És a legfontosabb: a szervizet a törvény kötelezi jótállásra. Ez nem kedv, meg jószándék kérdése. Ha elrontani valamit, meg KELL csinálniuk ingyen. Ha nem teszik, mehetsz a fogyasztóvédelemhez és a végén te neked lesz igazad, ráadásul ha ennyire utálod őket, akkor a végén még annak is örülhetsz, hogy jókora büntetést kapnak, boldog lehet a kárörvendő lelked.

2023. júl. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 hypno ***** válasza:
45%

Hát...szerintem a minden gyártó minden típusához(is) értő aranykezű Jóskapisták sokkal inkább Mekk Elekek, mint szerelők.


Van persze köztük is, de ők meg javarészt valamire specializálódnak. (futómű, fék, kipufogó rendszer, stb.) Nem véletlenül.

2023. júl. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 bazaltkaroly ***** válasza:

Változó eset.

Nekem van jó, és rossz is.

Volt egy Reanult Megane-om, aminek nem nyílt a csomagtartója. Elvittem hivatalos márkaszervízbe, ahol azt mondták, hogy legalább egy fél-egy hónapot számoljak a munkára, és kn 200.000 forintra saccolják, de lehet több. Majdnem beleegyeztem, de előtte még használnom kellett az autót, ezért nem lett lebeszélve semmi. Összefutottam egy feketézős, hobbiszerelő ismerősömmel, aki azt mondta megnézi. Kiderült, hogy egy kb 20 forintos biztosíték volt kiégve, aminek a cseréje beletelt 10 percbe.

Megértem, hogy munka van vele, és azt is, hogy sok a sorban álló autó, de miért kell rávágni, hogy 200.000 úgy, hogy nem is nézték. Ilyenkor jogosan merül fel bennem a kérdés, hogy hány 20 forintos munkát adnak el ezek aranyáron?


A jó példa. Volt később egy Toyota Versom, aminek ha bármi baja volt, a hivatalos márkaszervíz, azonnal fogadott, és kedvező áron, gyorsan megcsinálták tökéletesre.


Valószínűleg csak sikerült kifognod a rossz példákat, ezért nem érdemes elítélni egyik szervizet sem.

2023. júl. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%
#14 Na de az a 200 ezer véletlenül nem a "legrosszabb eset" volt? Mikor valaki beesik, nem mindig van idő pontos diagnózisra, ilyenkor mi is csak átgondoljuk, hogy mik az opciók és közöljük, hogy akár annyi is lehet. Ez nem azt jelenti, hogy ha a végén szinte semmiség a megoldás, akkor is a legrosszabb esetet számlázzuk ki... Ez így közel sem elég infó ahhoz hogy elítéljük őket, lehet te értetted félre, vagy ők rosszul kommunikálták le.
2023. júl. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 bazaltkaroly ***** válasza:

#15 Nem ez garantált minimum volt. Biztos vagyok benne, mert kétszer is visszakérdeztem. Azt mondták, hogy nekik csak azt mondják, hogy ennyi, nem tudnak más magyarázattal élni. Lehet, hogy az ott lévő kolléga mondta rosszul, de az sem egy pozitív dolog.

Természetesen más márkaszervizet nem ítélek el ezen eset miatt.

2023. júl. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 hypno ***** válasza:
36%

#16


Ez érdekes.

Én mikor az ugyancsak Megane autómat elviszem a márkaszervízbe, akkor átnézik és adnak egy árajánlatot.

Aztán megegyezünk, hogy mit csináljanak meg és mit ne. Mi az amit nem lehet halogatni és mi az ami ráér. Amit kihagynak, arról is kapok egy "ambuláns lapot" amin jelzik, hogy erről nem kellene megfeledkezni.



Mondjuk náluk bele kell kalkulálni, hogy csakis gyári javítástechnológiával dolgozhatnak, ami pl azt is jelenti, hogy levett ékszíjat nem raknak vissza, meg hasonlók, amik azért emelik a számla végösszegét.


Szerintem ez így teljesen korrekt.

2023. júl. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 bazaltkaroly ***** válasza:
0%
#17 Így korrekt, a Toyotánál szintén így járnak el.
2023. júl. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
35%

Márkaszerviz...


Legutóbb gyertyákat cseréltek éves kötelezőn. Az egy dolog, hogy 5 ezerért számlázzák a cégünknek az 1,5 ezres gyertyát. De a 4-ből 2 szar volt amit beleraktak, majdnem az első kikanyarodásnál baleseteztem, mert egyszerűen nem ment a kocsi. Persze hogy nem 2 hengerrel.

2023. júl. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!