Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Létezik olyan hogy az autók...

Létezik olyan hogy az autók mennyire csendesek?

Figyelt kérdés

Enyém 130-nál akkor a szélzaj, hogy zenét sem tudok hallgatni, nagyon zavaró és fárasztó.

Létezik ilyen teszt? Ezt miért nem tüntetik fel a gyártók? Irtó zavaró..ugye tesztvezetésnél lehet ez elő sem jön ha nem mentek autopályán.de egy új autónal ki az aki ilyenre gondolna?



#Autók, mennyire csendesek, decibel mérés , zajszint
2023. aug. 25. 11:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Felhúzott ablakkal?
2023. aug. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lehet csinálni utólagos zajszigetelést, hátha javít rajta valamit, amúgy meg amikor az autós média emberkéi tesztelik az autókat megszokták jegyezni ha kifejezetten hangos, vagy a szokásosnál csendesebb egy autó, de kifejezetten ilyen tesztről nem tudok.
2023. aug. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az durva, milyen autó? Valami régebbi?

Nekem is csak egy alsó-középkategóriás autóm van, de mivel sokat pályázok, rendeléskor direkt kértem hangszigetelt üvegezést. A motor is 130-nál 2300-as fordulaton duruzsol, alig hallani belőle velemit. Nem állítom, hogy teljes csend van, de normál beszédhangon lehet beszélgetni, közel nem kell kiabálni, nem kellemetlen a hangja.

Ellenben az előző munkahelyemen még a 2010-es évek elején valóban olyan céges autók voltak, amiknek a motorja pályán 4000-es fordulaton üvöltött, full-fapad felszereltség, nulla szigetelés. A munkanap végére, 800-1000 km után már a fejem megfájdult a folyamatos zúgástól.

2023. aug. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Van egy ilyen oldal, nem tudom mennyire valid.

Viszont az autós tesztekben általában ki szokták emelni ha egy autó csendes, vagy épp nagyon zajos, szóval olvasgass.

Példaként: A Mazda 6-os tesztek mindegyike megemlíti hogy mennyire rossz a zajszigetelése (Amit egyébként nem gondolna az ember, mert egy nagy autópályás utazóautónak tűnik), viszont a VW Golf vagy Passat kifejezetten csendes, ezt is mondják mindig.

2023. aug. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez az oldal, de én nem hagyatkoznék rá teljesen.

[link]

2023. aug. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%

VAn sok ilyen autó, például az egyterű is nagysebességnél jobban nő a szélzaj mint egy laposnál.

De kárpótol a térős hely és a kényelem.

Én sose megyek 100-nál gyorsabban és ez ennek tökéletes.

2023. aug. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
3as! Miből gondolod, hogy csak régebbi autónál lehet nagy szélzaj? Igazából az autó aerodinamikáján múlik minden. Ez főként jellemző a magas, szögletes , de legalább is nagy homlok felületű autókra. Az áramvonalas vagy lekerekített formákra kevésbé jellemző. De nagy szerepet játszik a hangszigetelés gyengesége is. Milyen autó kérdező?
2023. aug. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A mazda 6 -al telibe találtál 2015-ös. Ahh..szabadulni akarok tőle.újan vettem..de most már félek.hogy nehogy zsákbamacskát vegyek megint

Pedig benzines nem is dízel..és mégis..

2023. aug. 25. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!