Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 5-ik alapjáraton mennyire...

5-ik alapjáraton mennyire érdemes használni?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy szoktam városban 5ik alapjáraton közlekedni, hosszútávon káros lehet-e a motornak?Vagy nincs semmi hátulütője? Köszi a segítséget
2023. szept. 14. 06:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze, kokszolódik jobban. Egyébként vezetéstechinkailag van nagyobb probléma vele
2023. szept. 14. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
Semennyire, sem benzint sem dízelt. Dízelnél legalább egy 1100-1200 benzinnél pedig 1300-1400 fordulat legyen meg, ha éppen csak gurulsz. Motorvezérlés függvénye, de vannak olyan autók ahol fokozott hengerfal kopást okozol ezzel. A henger közepe az alacsony fordulaton való erőltetéstől jobban kopik mint a többi része, előbb-utóbb elmegy a kompresszió. Illetve a lendkeréknek sem jó. Gurulni egyébként lehet vele, de néha akaratlanul is nyomhatsz 1-1 gázfröccsöt, vagy változik az út meredeksége, ami már más nem jó az autónak. Persze ilyenkor vált az ember, de pont abban az 1-2 másodpercben fogod erőltetni a motort míg feleszmélsz hogy váltani kéne.
2023. szept. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Ment a zöld kéz
2023. szept. 14. 08:12
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

2. " A henger közepe az alacsony fordulaton való erőltetéstől jobban kopik mint a többi része, előbb-utóbb elmegy a kompresszió. "

Na ekkora baromságot se hallottam még.

Ezt egyedül hoztad össze. ???

2023. szept. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Alacsony fordulaton nagy terheles kozben gyorsitasnal tojasra kopik a henger. Mikor 3-5 ora kozott van a fotengely a dugattyu meg korlatozba van a terhelesbol adodoan, probal minden iranyba elmozdulni. Letezo jelenseg. Foleg benzinmotornal.
2023. szept. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Dízel sem szereti, y sőt, alacsony terhelés miatt is leragadhatnak a gyűrűk pl, én dízelnek 1500-2500, benzineshez 2000-3000 közti tartományt szoktam használni, folyamatos haladásnál kettő között félúton nagyjából.
2023. szept. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az talán indokolatlan, azért egy 4 heneres dízel 1500-nál, 6 hengeres valamivel lentebb is már vígan elvan. De egy 4 hengeres benzines is 2000-es fordulaton. Egy 5 vagy 6 hengeres benzinessel már 1500-as fordulat környékén eljárkálsz városban, mondjuk nem 5-6. fokozatban hanem inkább 4-ig.
2023. szept. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!