Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Körforgalomban szoktál balra...

Körforgalomban szoktál balra indexelni?

Figyelt kérdés

A korábbi oktatóm arra tanított, hogy amikor behajtok (és a körforgalomban is) balra kell indexelni, és közvetlenül kihajtás előtt jobbra.


Másoktól viszont azóta mindig azt hallom, hogy meglepődnek minek indexelek balra.



2023. szept. 21. 17:06
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

A Kresz szerint nem kell, de a gyakorlatban igenis hasznos. Sokan elfelejtenek körforgalomból kifele menet indexelni, vagy az utolsó pillanatban rakják ki, ezzel feleslegesen feltartják a keresztező forgalmat.

Egyértelműbb volna, ha kötelező lenne balra indexelni addig, amíg bent akarunk maradni a körforgalomban. Így a keresztező forgalomnak csak lassítania kellene körforgalom előtt, nem feltétlenül megállni.

Sokszor járok úgy, hogy feleslegesen állok meg, mert a kihajtó autó az utolsó pillanatban indexel, vagy nem is indexel egyáltalán.

2023. szept. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
#21 És szerinted aki kifele nem indexel időben, az a balra indexelést betartaná? Egyébként meg magadra vess, ha nem látod a mozgásából, hogy ki fog-e menni.
2023. szept. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
#21... Ja, a mozgásából... 🤣🤣🤣 Pont ma esett meg velem, hogy lassan gurultam az egy sávos körforgalom bejáratához, amíg elengedtem a bent lévőt. Tőlem balra a hülye p*csa tötymörög, kihúzódik teljesen a körforgalom szélére, én tanakodok, hogy állóra fékezzek, vagy menjek, mert ő most épp az a kihajtásnál nem indexelős fajta - mert a "mozgásából" az tűnt ki. Persze bent maradt, és még neki állt feljebb. Ilyen esetekben tényleg nem ártana egy bal index - ahogy korábban mondtam, én fordított helyzetben ki szoktam tenni, hogy ne szivassam a másikat. El lehetne kerülni az ilyesmit, ha kihajtásnál tényleg mindenki időben indexelne, de nem így van. Én egyetértek a 21-essel.
2023. szept. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
0%
#23 Jó, de ha látod, hogy női sofőr, akkor nyilván nem tudsz semmit a mozgásából, tisztelet a kivételnek. Nem tudom, mit nézel vezetés közben, de az ilyen extra információkat sem árt figyelni. Körforgalom előtt az egész körforgalmat, minden bejáratot és kijáratot pásztázok, nem csak szorosan balra nézek...
2023. szept. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

#22

Nem, de ha kötelező balra is indexelni, akkor aki ezt elmulasztja, ott számítasz rá, hogy kifelé sem fog. Ellenben ha valaki indexel balra, akkor tudod, hogy jobbra is fog.

2023. szept. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
#25 Vagy nem. Nekem az autóban néha meghülyül az index, nem tudok kikapcsolni kézzel, de van, hogy nem kormányzok eleget az automatikus kikapcsoláshoz. Motoron meg életveszélyes, de sajnos megesik, hogy elfelejtem kikapcsolni (azon ugye nem kapcsol ki magától). Na, most egy turbókörforgalomban pont nem lenne kedvem kétszer is indexelni, miközben dől a motor és az olajfoltokat, homokfelszórást stb. is figyelnem kell.
2023. szept. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem hajtok ki az első kijáraton akkor igen ezzel jelezve a többi közlekedőnek , hogy még bent maradok és ezt személy autóval is és kamionnal is így teszem . Nekünk kamionosoknak ez illetve a kifelé indexelés , ha betartják nagy segítség , hogy ki hajtasz ott ahol mi be akarunk hajtani ne kelljen állóra fékeznünk mivel a 40 tonna az 40 tonna és idő kell neki mire elindul azaz , ha kifelé nem indexelsz kimész el indulunk ,mert állóra kellett fékezni akkor addigra jön a következő autó .
2023. szept. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
#27 Mondjuk ha az elsőn kihajtasz, akkor a körforgalomba behajtáskor vagy a behajtásra várakozáskor már ki is rakhatod a jobb indexet. Tehát ha valaki nem indexel, akkor nem az elsőn hajt ki. Ez lenne a normális. Aki erre nem képes, az balra sem indexelne, ha kötelező lenne.
2023. szept. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!