Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gyújtógyertya mitől tud...

Gyújtógyertya mitől tud beletörni a hengerfejbe?

Figyelt kérdés
Túl erősen meghúzzák, esetleg a menethez képest merőleges nagyobb erőhatás éri? Vagy ez úgy random is előfordulhat?

2023. okt. 9. 21:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Random nem, ha túl van húzva, ha víz kerül a menethez és belerohad a gyertya, vagy ezer éves és soha nem volt cserélve. Utóbbihoz lehet hogy kell 25 év csere nélkül.
2023. okt. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kiszerelésnél szabad illetve javasolt csavarlazítóval vagy WD-40-el befújni a menetet hogy könnyebben ki jöjjön?
2023. okt. 10. 09:13
 3/6 veterán vas ***** válasza:

A "mitől tud beletörni" kérdésre csak a figyelmetlenség lehet a válasz.

A beszerelésnél lehet elrontani, kifelé már csak a következményekkel tudsz számolni.

A spray használata kiszereléskor:

Ha azt vesszük, hogy a gyertyamenet teljes hosszában érintkezik a hengerfejjel -ez kb. 20mm hossz- akkor beláthatod, hogy az első menet külső oldalának fújkálása nem segít, legyen az bármilyen szuper segédanyag.

Csak egy megfelelő módon használt, jó minőségű gyertyakulcs a megoldás.

2023. okt. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 krwkco ***** válasza:

"Kiszerelésnél szabad illetve javasolt csavarlazítóval vagy WD-40-el befújni a menetet hogy könnyebben ki jöjjön?"

Szabad és valamennyit segíthet. A jó csavarlazító részben bekúszik a menetbe.

A kiszerelésnél még egy dologra kell figyelni: Vannak olyan motorok, ahol a gyetya menetének egy része benyúlik a motortérbe. Ott koromlerakódás lehet. Ezért ha kicsavarás közben elakad, akkor nem szabad egyre jobban erőltetni, hanem oda-vissza kell járatni egy fordulatatot, hogy a megtört korom leessen.

2023. okt. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 krwkco ***** válasza:

És a beletörés valóban reális veszély. Pl. az én gyertyáim kb. 5 évig voltak a motorban. Egyáltalán nem kaptak vizet és nem rozsdásodtak. Csak annyi történt, hogy ezek alátét nélküli kúpos gyertyák voltak. És a jól megtermett szerelő úgy húzta meg őket, mintha összenyomható alátétük lett volna. Vagyis érintkezés után még ráhúzott erőből 15-20 fokot.

Amikor ki akartam tekerni, az kommersz bolti gyertyakulcsról letört a "keresztrúd". 15 Nm lett volna az előírt meghúzási nyomaték, de nekem a kilazításhoz 300Nm kellett. Lemértem. :-(

2023. okt. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kínai pl ngk másolatoknál én el tudom képzni hogy eltörhet kis erőkifejtésre is. Normál esetben csak akkor tudnád eltörni ha erőből nekifeszülsz, ami ugye már régen rossz.

Kiszedésben segít a melegítés és az oda-vissza mozgatás

2023. okt. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!