Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit okoz ha nem cserélek...

Mit okoz ha nem cserélek gyújtógyertyát az autómban?

Figyelt kérdés
Irídiumos gyertya, ezért nem olcsó és nem is olyan könnyű a csere. Mit okoz, ha nem cserélem őket? Nem tudom mennyi km van bennük, úgy van ahogy vettem az autót 1 éve és nem is olyan könnyű kivenni belőle. 30000 ft lenne a 4db új gyertya. Már sokat költöttem az autóra, ezért nem annyira szeretnék már többet.
2023. aug. 31. 11:42
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem ha egy gyertyacsere gondot okoz akkor elkéne gondolkodni inkább egy bérleten.
2023. aug. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Mint írtam, 30000 ft a 4db, plusz nem kis munka, te csakúgy dobálod ki a pénzt ilyenekre? Azért 30000 nem kevés pénz.
2023. aug. 31. 11:52
 3/24 anonim ***** válasza:
94%

1. 30000 forint egy autó fenntartásában szinte nem tétel, ha ez baj akkor tényleg lekell tenni az autót

2. Mi nagy munka egy gyertyacserén?

3. Ez nem kidobott pénz hanem karbantartás, tőled se vennék autót az is fix.

2023. aug. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
52%
Mit jelent az "elkelleni" ige?
2023. aug. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

"1. 30000 forint egy autó fenntartásában szinte nem tétel, ha ez baj akkor tényleg lekell tenni az autót"


Illetve mi az, hogy "lekelleni"?


Ja leesett, lovári dialektus.

kell + elgondolkodni = el kell gondolkodni.

kéne + letenni = le kéne tenni


Magyar iskolákban 6.-7. osztály körüli anyag az elváló igekötő.


"2. Mi nagy munka egy gyertyacserén?"


Nem bordó zsíros ezerkettesben kell gondolkodni, van ahol a fél motorházat szét kell dönteni, és akkor is csak elvékonyított 16-os gyertyakulccsal férsz hozzá, mert a standard bele sem megy a lyukba.

2023. aug. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Milyen autó?

1 éve cserélted?

A csereperiódus sok tipusnál 100.000km! Úgy azért nem olyan vészes.

2023. aug. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Extrém esetben égéskimaradás, ami további gondokat fog okozni.
2023. aug. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
79%

7 én ismerek olyan gyertyát (Bosch), amiben a kerámia szigetelés az elektróda körül elkezd lemorzsolódni, és azt szereti a hengerfal.


Persze a fórumokon a gyertya a hülye mert az okos gazdája nem cseréli időben.

2023. aug. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 krwkco ***** válasza:
100%

"Mit okoz, ha nem cserélem őket?"

A gyertyák elektródája a szikrától kopik. Megnő a gyertyahézag, illetve legömbölyödnek az elektródák. (Irídiumosnál ez lassabb folyamat.) Mindkettőnek az a következménye, hogy a szikrakeltéshez nagyobb feszültség kell. A gyengébb trafókban emiatt áthúzás keletkezhet és tönkrehet.

Szennyeződés rakódik le a szigetelőre. A kerámiaszigetelés elrepedhet, bár ez nem annyira időfüggő. Inkább magas hőmérséklet vagy gyártási hiba.

Összesítve: gyengébb lesz a szikra. Bizonyos körülmények között kimarad. Az autó alacsony fordulaton, nagy gáznál kevésbé fog gyorsulni. Nem indul dinamikusan. Megnőhet a fogyasztás.


Egy teszt: hagyd az autót 4-esben alapjáratig lassulni. Addj tartós 1/2-3/4 gázt. Ha az autó komótosan, de rángatás nélkül gyorsul, akkor még vannak tartalékok a gyujtásrendszerben.

2023. aug. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Nem vagyunk egyformak, de a 30 ezer nem az az osszeg ami egy auto uzemelteteseben ugymond kidobott penz, foleg ha kopo alkatreszrol van szo. Nezz ra egy gyertyara, hogy milyen allapotban van. Nem biztos hogy cseres, de jobb meggyozodni rola.

Amit a #9 irt is jo, de ha mar rangat es azt a gyertya okozza, regen rossz.

2023. aug. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!