Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Árulok egy használt autót, az...

Árulok egy használt autót, az egyik vevő dicsérte az autót, majd megnézte a gyári vonószemet. Mutatta, hogy kopott rajta a festék, az autómat már vontatták korábban. Jogosan akart szerintetek emiatt 300000 forintot lealkudni a vételárból?

Figyelt kérdés

Sajnos nem tudtam magyarázatot adni arra, hogy miért kellett vontatni ezt az autót korábban és mit cserélt rajta az előző tulajdonosa. Most 14 éves az autó amúgy.


Azt kifogásolta, hogy amikor telefonon beszéltünk, azt mondtam, hogy ez egy 5 éves kora óta nálam lévő autó és azt mondtam neki, hogy rendszeresen szervizelt és megbízható a benne lévő motor, teljesen költségmentes. Szerinte hazudok, rejtett hibája van az autónak, neki több évtizedes tapasztalata van autókkal, a két kezén se tudja megszámolni hány autót használt eddig, szerelte is őket. Elmagyarázta, hogy egyszer kellett vontatni az egyik autóját, amire hiába költött, mindig volt baja, el kellett adnia. Szerinte az enyémnek is van rejtett hibája, de vállalja a kockázatot, ha engedek 300000 forintot az árból, mert ő olcsón szerez magának autóalkatrészt és megszereli. Azt is ráírja az adás vételi szerződésre, hogy bármilyen baja lesz az autónak vásárlás után, lemond a szavatossági jogáról. Mondta, hogy ő a többiekkel ellentétben nem akar átverni engem, tudja mit vásárol, csak a kockázatvállalás miatt fizet érte kevesebbet.


A problémám az, hogy eddig ez az érdeklődő adta a legkomolyabb ajánlatot nekem. A többiek már telefonon mondták hogy félmillió forinttal olcsóbban elviszik rögtön. Már november van, 1 hónapja nem tudom eladni és félek, hogy a kötelező biztosítást és a súly adót én fogom fizetni jövőre is, mert decemberben senki se akar autót vásárolni..


Tanácsot kérek tőletek, mire ügyeljek, hogy ne verjen át? A szerződésbe ha tényleg bele írja, hogy lemond a szavatossági jogáról, akkor semmi miatt nem zaklathat, ha a kuplung tönkrement például, miközben használta? Ilyen lehúzásokról sokat meséltek nekem az ismerőseim, a trélert is ki akarják fizettetni és fenyegetőznek, elmennek a lakcímedre.



2023. nov. 2. 18:43
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
89%
Tipikus alkudozós idióta, eladod neki áron alul és kiég egy izzó akkor felhív hogy fizesd ki vagy beperel :D Nagy ívben kerülni kell az ilyet, letiltani a számát és csumi.
2023. nov. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Az utolsó két érdeklődő úgy nézett ki, mintha a börtönből szabadult volna. Az egyik majdnem összetörte az autót egy kereszteződésben. Az utolsónak nem engedtem a próbakört, üvöltözött velem és fenyegetőzött.


Ez az érdeklődő akiről a kérdésem szól, nem szimpatikus nekem, mert sokat akar alkudni, de legalább igényes megjelenésű volt. Elegem van már az érdeklődőkből, már kevesebbért is eladnám, de csak megbízható vevőnek. Még idén akarom eladni az autót.

2023. nov. 2. 18:58
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Cintányérral nem üzletelünk, az ilyennek meg meg kell mondani, hogy oké, elengedem, de akkor az autó értékének tízszeresével számolok
2023. nov. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Add be kereskedésbe. Azok is áron aluli árat mondanak, de legalább nem kínlódsz ilyen alakokkal.
2023. nov. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Alkudozókkal/cigókkal alapból nem üzletel az ember. Aki az elején ennyire problémázik az később is fog hidd el. Valamint készülj fel jobban, mielőtt kárt tesznek benned vagy a kocsidban.


[link]

2023. nov. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Oldfire ***** válasza:
100%
Az ilyen idiótákkal nem szabad foglalkozni. Próba út nincs. Legfeljebb ha te vezetsz. Álló helyzetben motor indítás ok. Én még várnék neppernek be adni.
2023. nov. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 krwkco ***** válasza:

"Elmagyarázta, hogy egyszer kellett vontatni az egyik autóját, amire hiába költött, mindig volt baja, el kellett adnia."

Ez egy hülyeség. Egy vontatásra szoruló autót is újra megbízhatóvá lehet tenni: pl. elromlott önindító, vezérmű vagy főtengelyszenzor, trafó, stb. Ezek cserélhetőek. De nem az a lényeg, hogy a vevő mond-e ostobaságot, hanem az, hogy megveszi-e az autót.


"A szerződésbe ha tényleg bele írja, hogy lemond a szavatossági jogáról, akkor semmi miatt nem zaklathat..."

Ha az eladó magánszemély, akkor a szerződésben a vevő lemondhat a szavatosságról. Vállalkozás esetében nem:

"(2) Fogyasztó és vállalkozás közötti szerződésben semmis az a kikötés, amely e fejezetnek a kellékszavatosságra és a jótállásra vonatkozó rendelkezéseitől a fogyasztó hátrányára tér el."

Neked kell tudnod, hogy ez megér-e számodra 300 ezret. Illetve kevesebbet, mert ritka az olyan vevő, aki a meghirdetett árért megveszi az autót.

2023. nov. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Nem kizárt, hogy kereskedő volt ez az okostojás.
2023. nov. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 krwkco ***** válasza:

"Nem kizárt, hogy kereskedő volt ez az okostojás."

Ha ezt a 7-esben szereplő Ptk. idézetre írtad, akkor az nem gond, ha a vevő egy vállalkozás. Mert csak akkor semmis a kikötés, ha a szerződők közül a fogyasztónak jelent hátrányt. Egy fogyasztó eladónak nem hátrány az, ha nem kell szavatosságot vállalnia. Ezért ez érvényes marad.

2023. nov. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
57%
Úgy értem, hogy lehet hogy kereskedő próbálta megvenni.
2023. nov. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!