Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől csinálhatta ezt a kocsi?

Mitől csinálhatta ezt a kocsi?

Figyelt kérdés
1.2 benzines autóm van. Beinditottam viszont villogott a check engine lampa a muszerfalon. Elindultam mondom hatha eltunik, de nem tunt es nehezen ment a kocsi, illetve razkodni is elkezdett 6haznyit mwntem vele, megalltam, leallitottam majd ujra inditottam es addig adtam a gyujtast amig el nem tunt a muszerfalrol es ugy indultam. Utana jo volt. Mitol lehetett ez? A hideg miatt tovabb kell gyujtast adni ra? Melegiteni kell picit a motort? Tegnap nem jelezte viszont bwindultt razni kezdett, leallitottam, ujra be es jo volt. Mitol lehettek ezek?

2023. nov. 5. 10:40
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Ha ilyen van hogy világít vagy villog a check engine és az autó sem úgy működik ahogyan kellene, ilyenkor legjobb leállítani meg eljuttatni szerelőhöz mielőbb. Ezernyi oka lehet hogy mire dobott hibakódot, lehet egy hiba van lehet több is, ez kiolvasásnál kiderül. Hideg ne befolyásolhat ennyire főleg egy benzines autónál. Itt más lesz. Lehet a gyújtás rendszerrel van valami hiba, az is lehet csak időszakos gyújtás kimaradás vagy teljesen más. Lehet valamelyik jeladó kezdi megadni magát, vagy valamiért nem kap elég üzemanyagot, ez is előfordulhat. Automata szívató is képes hasonló hülyeségeket produkálni, lehet épp az is gondot okoz hogy a légtömegmérő nem úgy üzemel vagy valami más baja van, akár fals levegőt szív, bár akkor nem oldódna meg egy újraindítástól.


Tippelni nem igen lehet semmit, így látatlanba főleg. Írtad úgy is megy vezérlés cserére akkor kérj egy tüzetes átvizsgálást ha már ott van és széjjel fogják szedni így akkor mondd el hogy jártál, olvassák ki a hibakódot már ha van és akkor lehet szépen diagnosztikázni mi lehet a gond.

2023. nov. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 veterán vas ***** válasza:

Ezt csinálta a "hideg"?

Kérdező, a hideg -szerintem- olyan mínusz 20 °C-nál kezdődik.

Eddig még nem is fagyott!

Szóval ez a magyarázat, NEM magyarázat.

2023. nov. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Aki ezt meg tudja neked válaszolni így látatlanban, azt az embert üdvözlöm!😁
2023. nov. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!