Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Meg merjem venni ezt a krokodi...

Meg merjem venni ezt a krokodil emelőt?

Figyelt kérdés

Auchanos nagyon olcsó 9000 ft. Évi 2x kerékcseréhez kéne arra jó lehet?

[link]


2023. nov. 5. 19:40
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
62%
9: vagy 10 éve cseréltem tömítéseket a 40 éves olasz sima hidraulikus emelőmben, azóta is jó pedig rengetegszer használtam....
2023. nov. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Köszi akkor sietek el ne kapkodják

Segítenétek még kérlek, hyundai HYD-402 ütvecsavarozó elektromos kerrékkulcs 20 ezerért megéri? Igazából van 500 newton méteres is de nekem nem kellene csak 300 newton mert finoman húzom meg a kerék csavarokat de jól jönne leszedésnél azért.

[link]

2023. nov. 6. 20:00
 13/22 Koaxk Ábel ***** válasza:
51%

Ezt a konkrét típust nem ismerem, de szerintem kb a legalapabb alkalmas átlag autóhoz! Ahogy az emelőt írtam ebből sem a full extrásat vette apám és tökéletes.. Szóval ha őt ismerve a piaci olcsó megoldűs bevállt akkor, valószínűleg a Hyundai sem lehet rossz!


Egyébként mi is kb így csináljuk, teljesen megéri ilyenekre beruházni!

Az az emelő amit kinéztél iszonyat meg tudja könnyíteni a kerékcseréket, meg ez a elektromos kerékkulcs is!


Annyi, hogy a biztonság kedvéért még rá szoktam húzni kézzel, de igazából felesleges, ez inkább a placebo...

2023. nov. 7. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
81%

"még rá szoktam húzni kézzel"

Még szép! Ez nem pontos nyomatékra húzásra való! Arra ott a nyomatékkulcs.

2023. nov. 7. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Koaxk Ábel ***** válasza:
77%

#14

Értem amit írsz, de a vicc az, hogy kb nullát, vagy nagyon minimálisat tudok ráhúzni kézzel! Inkább a magam megnyugtatása végett szoktam ráhúzni!

2023. nov. 7. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
#13 hát mondjuk ha ezt megveszem akkor lehet kézzel kell meghúzni mert enni newton már megtépi a csavart nekem 100 newton kéne de nem állítható :D Lehet becsavarom és mielőtt elkezdene szorulni kézzel befejezem? mint a csajom xd
2023. nov. 7. 20:49
 17/22 anonim ***** válasza:
85%

#13 ez nem arra való, hogy ráhúzd a csavarokat. Ezt a módszert a hanyag, nemtörődöm, meg kapkodó gumisok, szervizeset alkalmazzák előszeretettel a légkulccsal. Tisztelet a kivételnek!

Jól rárocogtatják, rátépik a csavart. Mert nincs kedvük, idejük még a nyomatékkulccsal is bajlódni. Te meg a következő keréklevételkor szidhatod az anyukájukat...

Géppel csak ráhajtjuk nagyjából a csavart. A végén nyomatékkulccsal húzzuk le pontos értékre.

A csavar/anya rákapatását is először célszerű kézzel végezni, nem rögtön a géppel. Mert ha véletlenül félrekap és megtépi a gép, utána lehet tőcsavart, vagy kerékagyat is cserélni. Tudom, sokan ezzel sem foglalkoznak. Nekiesnek egyből a légkulccsal. Nem nagy rá az esély, de ebből is lehet gebasz.

2023. nov. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
nyomattékkulcsot nem veszek nincs rá péz akkor csak ráhúzom kézzel vascső erőkarral
2023. nov. 8. 16:28
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Inkább nyomatékkulcs kéne legyen a fontosabb, mint az ütvecsavarozó... Utóbbi helyett tudsz vascsövet használni hosszabbítónak, de a nyomatékkulcsot nehezebb lenne helyettesíteni.
2023. nov. 9. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Koaxk Ábel ***** válasza:
100%
A vascső megoldásnál csak arra figyelj, hogy számodra baromi kis erő kifejtésével hatalmas erőt tudsz kifejteni, szóval, nem kell teljes erővel rángatni!
2023. nov. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!