Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2011tol Audi A6 C7-bol melyik...

2011tol Audi A6 C7-bol melyik motorosat érdemes venni? Kérdezem úgy hogy most egy 1.6T Insigniat hajtok évi 10-15ezer kmre használom!

Figyelt kérdés
2.8FSi lenne a legoptimalisabb, de itthon alig van belőle. 2.0TDi még 6szog tengely problémás? 3.0TDI-bol úgy hallottam a 204lovas nem az igazi..

2023. nov. 6. 04:57
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
9es, ez a kérdés. Mert nekem valahogy eltűnt a menüből, én vagyok a kérdező. 10es, gondolom manuális váltóval van? B8 passat?
ápr. 16. 17:41
 12/18 anonim ***** válasza:
#11 B7, a B8 már másik motorgeneráció ott a C7 facelifttel közösek a 4 hengeresek, amikben már nincs hexagon, hanem olajpumpa meghajtószíj van, ami bajosabb mint a hexagon volt.
ápr. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Passat kereszt-, A6 hosszmotoros, ne keverjük össze.
ápr. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
A6-nál volt facelift előtt is szíjas olajpumpával 2.0 TDI, inkább a konkrét motorkódot kéne nézni... A hatszög tengely újabb verzió, hosszabb és ezáltal tartósabb alkatrész. Összességében viszont jóformán mindegy, melyiket veszed, mindkét fajtát érdemes vezérléssel együtt cserélni. Plusz magasnyomású felújítás megelőzésképp (CP4 van benne), aztán jópár évig rendben van. Ha nem hegyen laksz, első hajtással ajánlott, kézi váltóval, vagy esetleg S-Tronic is vállalható (ha szigorúan be volt tartva az olajcsere periódus).
ápr. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Volt egyébként azt hiszem 3 változat az olajpumpa tengelyből, de ami igazán problémás volt, az kb még azelőtt készült, hogy megjelent ez a generáció.
ápr. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

#15 A nagyon rossz hexagon még a b6 passat, octavia 2 korszakból van, utána már ha nem longlifeozták nem annyira kopott mint előtte, bár egy bizonyos futásnál már a javított verzióra is érdemes ránézni.


#13 Az hogy kereszt vagy hossz lényegében mindegy, attól még nem fognak másik turbót, hexagont vagy porlasztót tenni bele. Lényegében a cfgc meg a cglc megegyezik csak az előbbi keresztben van benne még az utóbbi hosszában.

ápr. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%

Ha már prémiumot nézel nézz szét inkább a lexus piacon.

Hosszú távon több marad a zsebbe és ugyan azt tudja

Szivesen

ápr. 19. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Kihagynam a japokat teljesen most!
ápr. 25. 04:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!