Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől halk az autórádió?

Mitől halk az autórádió?

Figyelt kérdés

Adott egy 2006-os Ford Focus C-Max, aminek a rádiója kifejezetten halk. Álló helyzetben is 13-15-ös hangerő kell a működéshez, menet közben 20-22. Az antenna elvileg jó (és Bluetooth-os kihangosításkor is halk), a hangerő szabályzó is működik, csak nem értem miért van, hogy az ismerősöm hasonló korú Mondeojában álló helyzetben 3-5, menet közben 7-8-as is elég, nekem meg jóval több kell.

Ezt mi okozhatja?


2023. nov. 17. 21:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Képzeld, nekem a laptopomon fülhallgatóval 42-56 közötti hang a jó, kihangosítva 64, vonaton 100, és akkor még néha a lejátszón is rá kell erőszakolni a 100%-nál többet. Nem jó fogalmad van a "halk" fogalmáról, és nem értem, miért kell a digitális kijelző hangerő "számát" bármilyen szinten kezelni. Ez tipikusan olyan skála, ahol téged nem annak kéne érdekelnie, mennyi, hanem hogy a minimum és a maximum között éppen hol áll a kapcsoló, milyen lehetőségeid vannak.

Attól, hogy mindkettő Ford, évjárattól, típustól függően tök más rádió is lehet bennük, sőt, te is kicserélheted más rádióra a beépítettet. Ne a számokat nézd, főleg akkor ne, ha műszaki analfabéta vagy. (Ezt nem sértésnek írom, én más dolgokban vagyok analfabéta, és nem zavar, teljes életet élek.)

2023. nov. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!