Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Robogó teljesítmény növelés...

Robogó teljesítmény növelés házilag?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Van egy 2003-as 50-es VivCity-m, gyárilag úgy tudom 55-el megy. Segítséget szeretnék kérni házilag milyen orvosság van arra ha növelni akarom a sebességet. Gyorsulás az nekem megfelelő, csak az 55 sebesség nekem kicsot karcsú pedig 100-ig van órázva. Le cserélni nem szeretném mert szeretem már 1 éve használom, inkább fentebb tornázni a végsebességet.


Uncsimnak ugyanez van neki gond nélkül megy 70-80at és azt mondja ő így vette. Néztük a henger 50-es, a kipufogó is és a karbi is ugyanaz mint az enyém. Akkor mi lehet a titok?? Ha valaki tudna nekem ebbe segíteni megköszönném.

Valami házi trükkre gondoltam amivel nem kellene a gyári dolgokat cseréljem



máj. 20. 23:49
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
Nincs olyan,hogy házi trükk! Ahhoz hogy jobban menjen, súlyos ezreket kell beleönteni. Kívülről nem mondod meg,hogy az a henger,ami az unokatesód motorján van,az gyári, vagy tuning,esetleg nem is 50-es, ezen felül a motorvezérlőt (CDI) is kicserélhették, hogy jobban kipörögjön, és variátorokból is létezik tuning kivitel. Lehet ezekbe önteni a pénzt,de attól még egy robogód van, és a kis kerék/nagy sebesség sem biztonságos a magyar utakon. Városon kívül,meg ahol mehetnél, ott főleg nem az. Én is inkább megcsináltam a nagymotor jogsit, azon az áron amiért mindenfajta tuning vackot vehettem volna az 50-es supermotomra.
máj. 21. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tessék, házi trükk.

Ha migrénes fejfájásod van, sokat segíthet, ha készítesz egy hideg pakolást a homlokodra. Jó ötlet például ha törülközőbe csavarsz egy jó nagy adag jégkockát, vagy egyszerűen a fejedre teszel egy zacskó fagyasztott zöldséget, amit aztán utána könnyen fel tudsz használni anélkül, hogy visszakerülne a mélyhűtőbe. Ezeket a borogatásokat tartsd a fejeden 15 percig, majd tarts 15 perc szünetet, és ha továbbra is szükségét érzed, akkor alkalmazd tovább.

máj. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A gyári variátor hézagolását is tudod állítgatni, de ez kompromisszumos. Lehet 70 végsebességed de úgy indul el mint egy bicikli.

Ezen kívül locsolhatsz bele pénzt pl komolyabb variátor, szíj, kuplung, végáttétel.

máj. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet kapni tuning variátort szinte minden típushoz.
máj. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!