Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akik 25 éves autóval járnak...

Akik 25 éves autóval járnak azok csórók vagy miért nem vesznek újabb biztonságosabb autót?

Figyelt kérdés
Nem a hobbyautósokra gondolok.
2023. nov. 26. 10:52
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
73%
Csórók.
2023. nov. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
100%
Jellemzően vagy nincs pénzük újabb járműre, vagy szimplán úgy vannak vele, hogy minek vegyenek másikat, ha ez még jó. Esetleg még az lehet, hogy olyan feladatokra használják a kocsit, amire egy újabbat sajnálna.
2023. nov. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:
96%

Semmi összefüggés nincs a korbes a biztonság között. Egy 25 éves Volvo sokkal biztonságosabb egy modern Fiat 500-nál.


Persze ha kategórián belül hasonlítjuk össze, az más helyzet. Egy modern Volvo S60 biztonságosabb a régi S60-nál. Egy modern Fiat 500 biztonságosabb a régi 500-nál.


De a lényeg, hogy önmagában nem a kor a befolyásoló tényező, hanem a kategória, szóval a kérdésnek így nincs sok értelme.

2023. nov. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim ***** válasza:
100%
korbes = kor és*
2023. nov. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim ***** válasza:
84%

Csórók. Munkatársaimból kiindulva azt látom, hogy felélik a fizetésüket utolsó fillérig, és eszükben sincs újabb, drágább autóra gyűjtögetni. Ha már menthetetlen a régi, akkor vesznek 300 ezerért egy másik pusztulatot. De valakinek csak egy szintén 20 éves robogóra vagy biciklire "telik". A fűnyíró traktorom is drágább, mint sok munkatársam autója. Nem vagyunk egyformák.

Persze van az a réteg is, akik ténylegesen nem tudnának újabb autót venni.

2023. nov. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim ***** válasza:
100%

Mindjárt jön valaki, aki megmagyarázza, hogy azért, mert az elmúlt 20 évben rossz autókat gyártottak.


Amúgy nyílván anyagi okai vannak.


Az is benne van, hogy a 25 éves autó 15 évesre cserélésével nem biztos, hogy előrébb van, hiszen már egy 15 éves autónál is bőven jönnek elő a gondok, a saját autót meg legalább már ismeri.


Ami tényleg megérni az egy max 5-6 éves autó vásárlàsa, de arra meg a többségnek nincs pénze.

2023. nov. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 anonim ***** válasza:
81%
Dehogy csórók. Csak azért használja azt, mert abba még vót anyag, meg már a szívéhez nőtt.
2023. nov. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:
74%

Mi alapján döntöd el melyik a hobbiautó és ki az aki csóró?


Van az a halmaz is akik úgy vannak vele hogy jól bevált csapaton ne változtass, teszi a dolgát, működik, költséghatékonyabban fenntartható mint a modernkori fostömlők... miért dobja ki?

2023. nov. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
100%
Ha a hobbiautós csapat kizárva, akkor valamiért nem szán nagy összeget az autózásra. Vagy anyagi okokból, azaz nem teheti meg, vagy egyszerűen nincs igénye rá. Másra fontosabbnak tartja kiadni a pénzt.
2023. nov. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
96%

Nekem több jólkereső ismerősöm is 20 év körüli autóval mászkál.

Mert egy 5.5 passat kombi 1.9 pd motorral komfortban és erőben felülmúlja azokat az autókat amiket meg tudnának venni 10 körüli évjáratban.

A jól karbantartott 20 éves autókkal nem igen van gond, a széthajtott roncsok esetében pedig mindegy hány éves...

Nekem az utolsó garis szervizem összes szűrő motor olaj fékolaj karcolta a 200000et a Skodában!

Ugyanez 5.5 passatra megvan 50000ből átlagos szerelőnél.

Nekem az üzemanyag rendszerem felújítása 700000 ft körül van, nagy nyomasúpumpa és 4 cr injektor. Ugyan ez egy pd motornál 280000.

Vezérles cserém mezei szervizben 350000 volt, pd motor megvan ugyanott 120000 ból.

És szinte minden alkatrészen rajta van a 2-3x os szorzó pedig csak egy 6 éves Octavia facelift 2.0 cr. Most nemrég 90000ért cserélték a 4 izzítógyertyát amiből az egyik 60 valamennyi volt... Pd motorba 25000 ből megvan mind a 4.

Szóval nem biztos hogy annak kevesebb a szervíz költsége aki 6 millióért vesz autót azzal szemben aki 1,5 ért vesz 5ös Passat.

Egy Octaviaról beszelünk nem egy felső kategóriás akármiről. A szerelőm szerint ezeket még olcsón lehet javítani 😒.

Azokat akik maguknak szerelnek most nem vettem figyelembe. Helyem sincs hozzá meg nem is értek az autó szereléshez. Szerintem ezzel sokan így vannak.

Az Octi előtt nekem is 1.9 pdm volt. A karbantartási költségeit vissza sirom. De ez van! Sejtettem hogy jóval költségesebb lesz, és akinek van pénze majomra...

2023. nov. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!