Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha 50 helyett 63-mal mentem,...

Ha 50 helyett 63-mal mentem, ennyit mutatott az óra lakott területen, akkor van esélyem, hogy nem büntettek meg? Rendőrautó volt, nem véda.

Figyelt kérdés

dec. 2. 07:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
46%
Miért mentél 63-mal, amikor maximum 50-nel lehet?
dec. 2. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
5%

Volt benne valami fekete kukker?

Az méri elvileg a sebességet.

Én ha látok rendőrautót, a májáig is lenézek menet közben a benne ülőknek.

63-nál már küldenek valamit, az pl nálam már 73-at mutat az órán, annyival sosem megyek.

dec. 2. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért hajt gyorsan az, aki egy random rendőrautótól összetojja magát?
dec. 2. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha 63-mat mutatott az óra, az valós 58 körüli sebesség lehetett. Ennyiért még nem "lőnek agyon". De ez is gyorshajtás. Ha a helyszínen megállítanak, bírság járhat érte. Ha nem állítottak meg, utólag nagy valószínűséggel nem kapsz semmit.

Legközelebb jobban figyelj, hogy ne nehezüljön el a lábad!

dec. 2. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

4 köszönöm szépen.

1 de okos vagy...bezzeg aki 80-nal, 100-zal száguldozik belterületen, az mindig megússza!! Amúgy nem trafi volt, 2 rendőr ült benne. Ki is voltak világítva. Akkor van esélyem, hogy ne kapjak 39 ezres csekket. 63-at mutatott a műszerfalon a sebmérő.

dec. 2. 08:01
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha már a 39 ezres közigazgatási bírságot megtaláltad, akkor gondolom az is ott volt mellette, hogy limit+15 (esetedben 65) felett kaphatod. Pontosabban a jármű üzembentartója.


Ennél kisebb túllépésért helyszíni vagy szabálysértési bírságot szabhatnak ki. Ha helyben nem igazoltattak, akkor a jármű üzembentartójától megkérdezik, hogy ki vezetett és ez alapján büntethetnek.

dec. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%
Nem lesz semmi. Az nem valós érték. Kb. 7-8km/h kevesebb.
dec. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Semmi
dec. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Még ha a gps mutatott volna 63-at, ha a helyszínen nem állítottak meg, nem büntethetnek meg. Nem kell besz*rni minden rendőrtől, múltkor útépítésnél váltogatott 40-60-as tábláknál (50 alatti határnál még súlyosabbak a büntik) 110-zel zúgtam végig (vasárnap volt, nem dolgozott senki, és üres volt előttem az út), későn láttam az útra merőlegesen álló rendőrautót, nem lett belőle semmi.
dec. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Igen, ilyenkor ezt nem tudom. Ha rendőr van a kocsiban, de nincs trafi, hogy mérik a gyorshajtást?
dec. 3. 16:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!