Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha 50 helyett 63-mal mentem,...

Ha 50 helyett 63-mal mentem, ennyit mutatott az óra lakott területen, akkor van esélyem, hogy nem büntettek meg? Rendőrautó volt, nem véda.

Figyelt kérdés

2023. dec. 2. 07:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
A lézeres sebességmérő eléggé egyforma nem kicsi szerkezet, ha nem láttad, akkor valószínűleg nem volt mérés
2023. dec. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Ha robotzsaru volt, akkor annak a szemében van beépített traffipax.
2023. dec. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Amugy a traffi a tényleges sebességre van beállítva?? Mármint nekem a Waze 3-mal mindig kevesebbet mutat, mint a műszerfal. Vagy a műszerfalon a sebesség számít?
2023. dec. 3. 18:41
 14/14 anonim ***** válasza:

#13 A büntetési sebesség fölé valószínűleg, bár most pár hónapja ez jó kérdés. De a Waze azért mutat kevesebbet, mert az a pontos, gps műholdak adataiból mért sebességed, a műszerfal meg azért mutat többet, mert valamennyit úgyis csalni fog, mint minden mérőeszköz, és elég nagy baj lenne, ha kevesebbet mutatna a valóságosnál, ezért a gyártók úgy kalibrálják, hogy soha nem mutathat kevesebbet, mint amennyi a valós sebességed. Többet igen, meg hogy mennyivel többet, jó kérdés. Nekem a motorom kb. 30-ig volt pontos, amikor 120-at mutatott, az 108 volt guglimaps szerint, amikor 180-at, a valós sebesség 162 volt. Full analóg gép, egy lánccsere után már kb. 60-70-ig pontos és feljebb sem csal 10-15-nél többet.

Régi Corollánk szintén 42-vel ment, amikor a mutató 50-et mutatott.

2023. dec. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!