Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használt autó vásárlásnál ki...

Használt autó vásárlásnál ki az a szakember, aki átnézni az autót?

Figyelt kérdés

Nyilván autószerelő, de van konkrét megnevezése?

Esetleg simán besétálok a műhelybe és megkérem, hogy jöjjön velem?

Első autóm lesz.

Nem tudom, hogy működik 🫤

Milyen díjjal dolgoznak?



dec. 2. 09:36
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Úgy hívják, hogy Varga Tibor.
dec. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egy ismeretlen autószerelő nem fog veled menni autóra vadászni, neki az nem éri meg, te pedig nem fizeted meg azt a pénzt, ami kiesik neki a munkából, amíg veled foglalkozik.

Kisebb értékű autók vásárlásához ismerőst szoktak segítségül hívni, esetleg az autót viszik be egy közeli autószerelőhöz, hogy véleményezze.

Akire te rákérdeztél, azok az autóvizsgálók, akik abból élnek, vállalkozásban dolgoznak, de az egy viszonylag ritka szolgáltatás.

A youtube-n is találsz videókat, de vannak ezzel foglalkozó weboldalak is.

Pl:

[link]

dec. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

2. Köszönöm.

Igen, erre voltam kíváncsi.

Kis összegű autókat nézegettem.

Viszont ismerőseim között nem hiszem, hogy lenne, aki alaposan átnézi, amit ilyenkor szokás.

dec. 2. 10:33
 4/8 anonim ***** válasza:

A weblapon ott vannak az árak is.

Tulajdonképpen nem az a 30-40ezer forintos átvizsgálási ár a probléma a kis értékű autóknál, az lehet frusztráló, ha azt javasolja, hogy azt ne vedd meg, mert... néhány ilyen után már az átvizsgálásokért kifizetett összeg jelentős lehet.

Vagyis olyan autót kell kinézned, amire jó eséllyel mondja azt, hogy rendben van.

Ne várd azt sem, hogy újszerű állapotban lévő autót találtok, szinte biztos, hogy költeni kell rá, de legalább megmondja, hogy mire számíts.

dec. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az autónak van egy olyan előnye, hogy viszonylag könnyen változtatja a helyét. Így akár egy szervizbe is be tudsz vele gurulni. Szerintem sokkal egyszerűbb, mint egy szerelőt elrángatni az isten háta mögé. Egy szervizben általában van emelő, diagnosztika. Netán egy lengéscsillapító, fékpadi mérést is el lehet végezni pár perc alatt.

Annak idején a legelső autómat vettem én is használtan. Nekem evidens volt, hogy a helyi márkaszervizben kértem egy időpontot az átvizsgálásra. Ezzel egyben az autó próbaútja is megvolt, amíg az eladótól oda jutottunk.

"néhány ilyen után már az átvizsgálásokért kifizetett összeg jelentős lehet." Olyan autót, aminek laikusként is láthatóan a bele is lóg, eszembe nem jutna állapotfelmérésre vinni. Olyat vittem, ami nekem, nem autószerelőként jónak tűnt. Az átvizsgáláson így is találtak hiányosságokat, de egyik sem volt nagy, vagy drágán javítható dolog. Hozzá tartozik, hogy előtte kb húsz autót néztem meg csak ebből a típusból, mire megtaláltam azt, amit szívesen meg is vennék. És nem a kínálat aljából válogattam.

dec. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 MGéza ***** válasza:
Attól függ mi a kis összegű: Egymilliónál már bizony profival vizsgáltatnám át, nehogy túlárazott, kiglancolt darabbal essek pofára, ami a felét sem éri annak amennyiért hirdetik.
dec. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy ismerős aztán nagyon sokat tud segíteni. Hívsz egy átvizsgálót vagy megfizetsz egy szerelőt.
dec. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
www.autotvizsgalok.hu
dec. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!