Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel astra g fényszóró magassá...

Opel astra g fényszóró magasság állítás?

Figyelt kérdés
Lenne egy 5 ajtós G astrám 1998-as évjáratú, amely elektronikusan állítható fényszóróval rendelkezik, viszont az állítás része nem szeretne működni hiába tekerem az állítót a lámpa kapcsolón. ki vettem a kis motorokat(nem hallottam hogy működne, minz eddig) nem állítanak semmit, biztosítékok rendben, elvileg a lámpa kapcsoló is rendben mert megy ki feszültség min a 3 vezetékre, szétszedtem az állító motorokat, rendben működnek, nincs le égve, megszorulva stb. de nem akar így sem működni. merre keressem a hibát? Köszönöm előre is a választ, a Holdat világítom sajnos, és igen az izzó foglalat normáisan van benne, nem azzal van a baj, hanem a kismotorral!

dec. 12. 22:07
 1/1 krwkco ***** válasza:

Nekem Fiestám van. Gondolom ezek az állítók hasonló elven működnek. Az utastérben van egy tekerő, ami egy potmétert mozgat. Az előállít egy referenciafeszültséget. A lámpában is van egy potméter, ami a lámpa valamelyik alkatrészével együtt mozog. És egy elektronika, ami addig hajtja a motort, amig a két feszültség nem lesz egyenlő. Tehát első lépésként meg kellene mérni, hogy a lámpához változó feszültség jut-e el. Ha nem, akkor az utastéri tekerőben van a hiba. És mindkét lámpa egyszerre bénul meg.

A Fiestánál a lámpa motorjában levő potméter szokott kikopni. Ettől a hibás lámpa nem mozog, csak zümmög. Csere.

Vagy elromolhat az elektronika a lámpában. Esetleg kiakad a mechanika, vagy el van tekerve a kézi alapállítás. De ezek a hibák nem jelentkeznek mindkét lámpánál egyszerre.

dec. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!