Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A VW konszernen belül az...

A VW konszernen belül az egyes márkák mennyire fejlesztenek külön-külön?

Figyelt kérdés
Tehát például az Audinak, Skodának vagy Seatnak mennyire vannak külön fejlesztéseik a konszernen belül? Vagy kizárólag a Volkswagen fejleszt erőforrást és meghajtást, a többi márka csak a saját formatervét tervezi a műszaki tartalmat meg teljes egészében a Volkswagen biztosítja? Gondolok itt például az Audi-féle Quattro hajtásra és hasonlókra.

jan. 2. 10:05
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
Na hát igen. Meg mikor nőtte ki ennyire magát a Volkswagen, hogy ennyi mindent felvásárolt? A Bugatti is az övék az eszem megáll.
jan. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Teljesen.
jan. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Skoda és Seat semennyire. Az Audi fejleszt a magasabb szegmensbe, de az alsóbbak, amiket naponta látsz az utcán, azok full Volkswagenek.
jan. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%
Az a konszern főleg az Audit fejleszti, legalábbis ami a technikai részt illeti, motor, futómű stb. Az elődmodell dolgait megkapja a VW, az eggyel korábbiét meg a Skoda és a Seat
jan. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%
Nem márkát fejlesztenek, hanem adott szegmensbe platformot. Az egyes átlogózott modellek pedig kapják a közös alkatrészeket
jan. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azért ne úgy képzeld el, hogy a VW fejleszt mindent, a többiek meg várják, hogy mit kapnak.

Az Audi Quattro hajtása pont jó példa, az az Audi fejlesztése, és a Skodánál is vannak mérnökök pl. nyilván fejlesztenek ők is dolgokat. Ki van jelölve, hogy ki mivel foglalkozik. Ezt én sem tudom pontosan, de ha beleásod magad, és nekiállsz keresgélni a Google segítségével, rátalálhatsz a válaszokra.

Én most csak pár percet szántam rá, de találtam olyan ábrát, amin megvolt, hogy szoftveres téren a Volkswagen fejleszti a kezelői felületeket, az Audi az infotainment rendszert, és az önvezetéssel kapcsolatos dolgokat, a Porsche a mozgással kapcsolatos dolgokat (hajtáslánc, energiavisszanyerés), de ez egy morzsája csak az egésznek. Mondjuk sok olyan infó is lehet itt már, amit a hétköznapi felhasználókkal nem osztanak meg, hanem csak belsős anyagokból lehetne megtudni, esetleg a cég éves jelentéseiből.

A lényeg a közös fejlesztés, a tudás megosztása, és az ezzel járó költségcsökkentés.

jan. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!