Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes-e 600-800 ezerért 4....

Érdemes-e 600-800 ezerért 4. generációs 1.6 benzin/1.9 dízel Volkswagen golfot venni, mind autópályás/városi használatra 200-300 000 km-el?

Figyelt kérdés
Első autónak szeretnék 1 millió alatt venni valami 5 ajtós, sedan coupe vagy ferdehátú min. 100 le és 1600cm3-as járgányt. maximum 280 000 km-el. Klima és elektromos ablak jó lenne de nem kötelező. Nézegettem A VW 4. golfot, ami így elsőre bejött. Lehet-e és érdemes-e ennyiért ilyen autót venni? Nézegettem még a honda civicet, chevy lacettit, mazda 6-ot, ezek jobb alternatívák lehetnek? Válaszokat köszönöm

jan. 11. 22:01
1 2 3 4 5
 11/43 A kérdező kommentje:
akkor ebből mit vonjak le? Meneküljek a golfoktól? Ha igen akkor mi egy jó alternatíva? Vagy csak a dízelektől, akkor milyen motorral vegyek benzinest?
jan. 11. 22:36
 12/43 anonim ***** válasza:
32%

#8


Évi 15 ezer?


😂


Én ennyit megyek évente csak a közértig.


Persze hogy nincs baja ha nem használod te!!

jan. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
2%

Elektromos kocsit kell venni jóember.

Már 2024 van. 🌎

jan. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
100%

#12 Aztán mi baja lenne te nagyokos? Tele van az ország 20+ éves autókkal, és javában futnak az E10-es benzinnel.

Kitaláltál valami baromságot, csak éppen a tények nem téged igazolnak.

jan. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
100%

Ja mellesleg egy métert se kellene menni ha tényleg károsítaná az üzemanyagrendszert az etanol, mert az állásban is tönkretenné azokat az alkatrészeket amik ezt nem bírják. Erre meg nem gondoltál mi?


"Én ennyit megyek évente csak a közértig."

Mert annyi eszed van, hogy mindig otthon hagysz valamit? 🤣🤣🤣🤣

jan. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
0%
#14 Ezt nem én találtam ki, ezek tenyek.
jan. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:

#16" Ezt nem én találtam ki, ezek tenyek."

Látjuk mindenki hülye, csak te vagy helikopter! 🤣

jan. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
100%

Ha valakit érdekel, a korai FSI motoroknál okozhat gondot az E10, ez a Golf 4-ben _egyetlenegy_ motort jelent, a 110 lóerős 1.6 FSI-t (BAD motorkód. Összes többibe mehet az olcsóbbik nyál, alkalmasak rá tökéletesen. Közvetlenül a VW gyár honlapjáról letölthető lista az E10 üzemanyaggal való használatra nem alkalmas típusokról-motorokról (pdf fájl):


[link]

jan. 12. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
100%

Plusz még annyi, hogy a szedán Golf 4 a Bora típus volt, hátha kicsit bővebb merítésből jobb autót találsz. Sőt, itt egy felsorolás az azonos padlólemezre épülő típusokkal, tehát ugyanez a technika, csak más jelmezbe bújtatva:

-Audi A3 Mk1 (8L)

-Audi TT Mk1 (8N)

-Volkswagen Golf Mk4 (1J)

-Volkswagen Bora (1J/9M)

-Volkswagen New Beetle (1C/1Y/9C)

-SEAT León Mk1 (1M)

-SEAT Toledo Mk2 (1M)

-Škoda Octavia Mk1 (1U)


Talán a TT és a bogár kivételével teljesen azonos fenntartási költségekkel számolhatsz, bármelyik típust választod ezek közül. Lehet lesz még időm&türelmem, akkor írok Golf 4 motorokról, típushibákról. Már ha ez a (néhány) típus tetszik legjobban, nem akarom fölöslegesen koptatni a billentyűzetet. Ha a Honda/Mazda/Chevrolet előrébb van a listádon, akkor mindegy.


[link]

jan. 12. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
Ja, és legújabb (évjáratban) ezek közül Octavia lesz, "Tour" néven készítették tovább még az első szériát, mikor már a második gyártása is megkezdődött.
jan. 12. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!