Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes-e 600-800 ezerért 4....

Érdemes-e 600-800 ezerért 4. generációs 1.6 benzin/1.9 dízel Volkswagen golfot venni, mind autópályás/városi használatra 200-300 000 km-el?

Figyelt kérdés
Első autónak szeretnék 1 millió alatt venni valami 5 ajtós, sedan coupe vagy ferdehátú min. 100 le és 1600cm3-as járgányt. maximum 280 000 km-el. Klima és elektromos ablak jó lenne de nem kötelező. Nézegettem A VW 4. golfot, ami így elsőre bejött. Lehet-e és érdemes-e ennyiért ilyen autót venni? Nézegettem még a honda civicet, chevy lacettit, mazda 6-ot, ezek jobb alternatívák lehetnek? Válaszokat köszönöm

jan. 11. 22:01
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
40%
Ne írd ki többször mert pofánb#szunk.
jan. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
Nem érdemes használt autót venni.
jan. 12. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 A kérdező kommentje:
19/22 ment a pipa, nézegettem még az 5-ös golfokat, kicsit húzósabban, 800-900-ért ami még belefér. Automatát nem szeretnék, dízelektől most kaptam meg, hogy mennyire sz@rok, ezért marad az 1.6 benzin. Jobb választás lenne ezt a modelt venni?
jan. 12. 10:31
 24/43 anonim ***** válasza:

Ne vegyél 5ös Golfot, sokkal silányabb mint a 4es, rohad mint a tök, 1.6 benzines a 4esben is szar, zabálja a trafókat, ebben a korban az olajat is, sokat eszik, nem megy.


A 4es golf jó út, ebbol a korból a legjobb minőségű autó, abból még nem spóroltak ki olyan dolgokat amiket később igen.


Nekem egy 300ezret futott 1.9 PD TDIm van, köszöni jól van, majdnem újszerű, 5 literből elvan, megy mint a barom ha kell és minden szerelő ért hozzá és szeretik is, alkatrész olcsó. Olyat vegyél ami nem rohad, más baja nincs, persze elszállhat a turbó meg a kuplung de egyszer kell csak megcsinálni (ha kell) aztán jó eséllyel soha többé (ha csak nem mész évi 50ezret).


Ha sok rövid távot mész városban, ahol a dízel be sem melegszik, akkor vegyél benzinest csak, de egyébként a legendás TDI azt is bírja.


Ha benzines akkor viszont kerüld a vw-t, a jó 1.6 benzinesek a franciaknál vannak, de ott ugye lehet sok elektromos zűrzavar (de cserében nem rohadnak), meg a japánoknál, de ezek nagyon rohadnak.


Személyes titkos kedvencem az opel 125 lovas 1.8 16v-je amiben nincs még okoskerék, jobban megy mint az 1.6 és nem fogyaszt sokat, mind G mind H Astrában volt, ezt érdemes megfontolni.


Corolla is jó, annyira nem rohad, de drága.


Alapvetően olyan autót vegyél ami nem rohad és aminek volt gazdája, aki ismeri az autót és el tud róla mondani mindent, mikor mi volt benne cserélve, kereskedőtől ne vegyél, mert fogalma sincs.

jan. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:

#23 megint én (18-19-20) :D remélem nem te írtad a másik ugyanilyen kérdést amúgy...


Benzin vagy dízel kérdésben az legyen a döntő, hogy mire használod. Ha egy évben mész 5 ezer km-t, ami főleg 5 km-re boltba szaladgálással jön össze, akkor kizárólag benzines. Ha meg 20 km-re lévő munkahelyre jársz be autóval, arra már ésszerű egy dízel. Vagy gázszettet rakni a benzinesbe.


Ha valaki nem csak képen látott ilyet, az tudja, hogy a Golf 4 összes dízelmotorja rettenetesen tartós, alkatrészek is olcsók. Adagolós SDI (68 LE) mondjuk egytömegű kuplungos alapból és nincs turbó (igazából benzinesnél olcsóbban fenntartható ha gyengébb autó is megfelel), adagolós TDI (90/110 LE) esetén kettőstömegű lendkerék cserélhető egytömegűre, turbó meg használat függő, 300 ezret illik tudnia ha kap légszűrőt és picit járatva van indítás utan/leállítás előtt, stb. Adagoló tömítés szettet szokott kérni ilyen korban, de ha cserélni kell akkor 30 ezerért veszel bontottat. Porlasztók is szörnyű tartósak és olcsón javíthatók, 40 körül kapsz egy szett jót ha szükséges. PD TDI esetén az 1.9-ben mindegyik Bosch elemes, szóval adagolóshoz képest drágábban, de ésszerű összegből felújíthatók, de ezek is sokat elmennek gond nélkül, bontott szett (4 db) 80 ezer környékén kapható. 1.9 PD mindegyik 8 szelepes hengerfej, nem reped ez sem ahogy az adagolósé sem, de a PD elemek helye meg tud kopni, de ez megelőzhető egy külön leszorító alkatrésszel... Ha ezt nem csinálják meg, úgy is elmennek kb 500e km-t. Az adagolós meg 1 milliót. Szóval a rossz az szerintem nem ilyen.


Golf 4-ben a benzinmotorok nem kifejezetten takarékosak, számottevő a spórolás akár a dízellel, akár LPG-vel. Már ha van futás ugye, ahol megtérüljön. Lóerő és évjárat alapján nézd meg a spritmonitor.de oldalt, ahol rengeteg valós fogyasztási adatot találsz. 1.6 75 LE rém egyszerű, iszákos (benzin) hajlamai vannak mondjuk, de még EGR sincs benne. Amúgy mindegyik korabeli VW benzinmotorra jellemző trafó hiba, fojtószelep szokott nyűgös lenni még. Nameg valamennyi olajfogyasztás lehet, érdemes tankolásnál nézni a szintet, bár ez márkától függetlenül mindenre igaz.


A Golf 5 ennyiért felejtős, és amúgy is sokkal jobban rohadnak mint a 4-es. Abból egy 1.2 TSI (mert nincs benne okoskerék) és ha van rá olcsóbb szerelő (aki vezérműlánc cserét nem horror áron csinálja), az már közelebb lenne egy dízel takarékosságával, ezek a turbós és közvetlen befecskendezéses benzinesek tudnak már egész keveset enni.


Szóval kezdjük az alapokkal! Mire is kell az autó? Leggyakrabban hány km-re lenne beindítva? (Szóval ha napi összes 10 km munkába járás, akkor kétszer indítva 5 km egy út.)

jan. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 A kérdező kommentje:
De én voltam:), a hivatalos szervek intézkedtek,gyorsan le is szedték.
jan. 12. 23:27
 27/43 A kérdező kommentje:
Közben meg tudtam emelni a keretet, ilyen 1-1,3 millióra, Mivel küldölfön élek ezért havonta 1-szer 2-szer egy 800km-es út becsúszik, ezen kívül városban használva, hét közben ritkábban, pár tíz km-es utakra.
jan. 12. 23:32
 28/43 anonim ***** válasza:
Akkor már BMW, Audi, Mercedes is szóba jöhet.
jan. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 A kérdező kommentje:
Régi prémium autót minek? Audi a3-at nézegettem, mivel kb. ugyan az a felépítés. Tudtommal a többire csak a pénzt lehet szórni.
jan. 13. 12:36
 30/43 A kérdező kommentje:
Nézegettem még a mitsubishi lancer 1.6-ot, jókat hallottam róla, megbízható. Szerintetek jobb alternatíva lehet?
jan. 13. 15:20
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!