Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Amikor autópályára sorolsz...

Amikor autópályára sorolsz fel, hogyan döntöd el gyorsan, hogy épp lassíts vagy gyorsíts a besoroláskor?

Figyelt kérdés

Ez egy olyan dolog ami nehezebben megy nekem általában. Utána amikor már fent vagyok minden oké.


Az oktató szerint már jóval a felhajtás előtt nézzem balra a vállam felett mi várható. Igyekszem is, de néha bizonytalannak érzem magam.



jan. 12. 14:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nézem, mire számíthatok.
jan. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
Először is legyél tisztában a kocsi és a saját képességeiddel, hogy mennire tudsz gyorsulni. Utána mérd fel hogy ha jönnek mögötted a külső sávban fel tudsz-e gyorsulni előtte vagy sem. Ez alapján dönts.
jan. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 krwkco ***** válasza:
100%

"Az oktató szerint már jóval a felhajtás előtt nézzem balra a vállam felett mi várható."

Jóval a felhajtás előtt nem látsz semmit. Amikor a torkolathoz érsz, kinézhetsz balra. De bármit látsz, nem érdemes megállni.

El kell kezdeni gyorsulni a gyorsítósávban. Ha közelítesz a nyolcvanhoz, akkor látod magad mellett a kamionokat kb. ugyanakkora sebességgel haladni. Akkor kell eldönteni, hogy kicsit előremész egy réshez, vagy kicsit visszaveszel, a mögötted levőt megcélozva.

[link]

jan. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%

A lassítás a rosszabb megoldás, nem véletlen hívják azt gyorsítósávnak, amiről besorolsz az autópályára. Ennek ellenére sokszor tapasztaltam már, hogy míg én gyorsítanék, az előttem haladó elkezd bizonytalankodni és inkább lelassít, vagy még rosszabb esetben meg is áll. Ez őrülten balesetveszélyes.

Szerintem az az ideális, ha már a rávezető részen, ami általában kanyarodik, elkezdesz gyorsítani, hogy bármi is van, egy 90-110-es tempóval érkezz az egyenesbe, és gyorsíts tovább, hogy felvedd a közlekedők ritmusát. Ha szépen indexelsz befelé, valaki majd csak hagy helyet, hogy besorolj. De a gyorsításra, a forgalom tempójának felvételére koncentrálj mindenképp a gyorsítósávban.

Én szenvedtem már majdnem balesetet úgy, hogy benzinkútról pályára felhajtva a gyorsítósávban megállt előttem a Matizos néni. Annyira nem számítottam erre, hogy szerencsém volt, hogy nem is jött amúgy senki a külső sávban, és be tudtam rántani az autót.

jan. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%
Igaza van a 3-asnak, a 90-es tempó már a kamionok tempója, tehát ha azt eléred, akkor jó vagy. És jellelmzően tényleg kamion jön ott, a kérdés csak az, hogy elé vagy mögé mész be majd, vagy épp találsz egy üres részt, ahova besorolhatsz. Ha partner a többi autós, csinálnak neked helyet.
jan. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
13%
BMW 535d, én mindig gyorsítok:D
jan. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Akármilyen normális személyautóval vagyok mindig gyorsítok. 1985 óta vezetek és rendszeresen autózok autópályán itthon, Európában és az USA-ban is. Soha, egyetlen egyszer sem kellett lemondanom arról, hogy a lehető leggyorsabban elérve a külső sáv sebességét, biztonságosan besoroljak a járművek közé. A kamionok haladását egy 100 lóerős átlagautóval is pillanatok alatt eléred, a gyorsan közeledők pedig legtöbbször beljebb mennek egy sávval. Egyszerűen ritmusérzék kérdése és ez a legbiztonságosabb.

Az a legveszélyesebb, mikor valaki nem tudja eldönteni mit csináljon és elkezd tötymörögni, lassítani a gyorsító sávban. Végül bepánikol és majdnem állóra fékez. Nem az a baj, hogy feltartja a mögötte lévőt, hanem az, hogy végül nagyon nagy lesz a pálya és az ő járműve közötti dinamika különbség. Olyan nem lesz, hogy sosem jön senki. A veszély nem akkor a legnagyobb amikor gyorsan mész, vagy lassan, hanem amikor nem tartod a forgalom ritmusát, túl lassan alkalmazkodsz a környezeted dinamikájához. Ha gyorsan eléred a külső sávban haladók tempóját, bármikor bárhova pillanatok alatt beteszed a kocsit a többiek zavarása nélkül.

Az USA kicsit más, ott a felhajtó többnyire lehajtó is, de abba most nem megyek bele

jan. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Gyorsítok, amennyiben nincs előttem egy balf*sz. Ha csúcsforgalom van, valaki beenged, csak gyakorlat, hogy ezt a felhajtás után hirtelen növekvő tempónál felmért.

Ha meg már az autópályán vagyok, amúgy már lehajtóknál lesem, mikor tudok bemenni a belsőbe, hogy üresebb legyen a külső sáv, hiszen lehajtó után felhajtó jön, és ezzel is segítek. :)

jan. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Alapvetően igen nézni kell hogy milyen forgalom várható: ha ívesen indul a gyorsítósáv akkor könnyen van lehetőséged benézni ha nincs akkor ott a tükör.


Mindenképpen menj el a gyorsítósáv végéig és teljes hosszában használd ki azt. Aki jön a külső sávban és van rá lehetősége úgyis sávot fog váltani ha személykocsiról van szó. Teherautó nem fogja megtenni úgyhogy 90 felett érdemes besorolni.


Ha sikertelen lenne a besorolás valamilyen okból kifolyólag akkor semmiképpen se állj meg hanem menj tovább a leallósávon. Mindegy hogy nem lehet ezt csinálni magad és mások érdeke végett nem kell pánikolni.


Minden mást a te kepessegeid és a kocsi teljesítménye határoz meg.

jan. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Gyenge autóval kihívás...egy erős autóval hip-hop, és besoroltál.
jan. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!