Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nincs töltésem egy...

Dragor1985 kérdése:

Miért nincs töltésem egy 2011-es swiftben?

Figyelt kérdés
Régóta küszködök azzal, hogy nincs rendes töltés a kocsiban. Először fel lett újítva a generátor, utána ki is lett cserélve egy újra (próbapadon kifogástalan a generátor). Akksi is cserélve lett de a töltésem nem megy 13V fölé. Már 2 szerelőnél is jártam de egyik se tudta megmondani a hiba okát. Tudtok valami okosságot hogy mi lehet még a baj? Vagy egy mindent is látott szakit aki rájön, hogy hol a hiba?

jan. 18. 12:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
18%
Mi a probléma? Lemerül az akumlátor vagy mi? Mert ez a kérdés igy lényegében gyakorlati értelemben értékelhetetlen. Honon tudod/veszed hogy a generátor nem tölt megfelelően stb...?
jan. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hogy mi a probléma azt nem tudom, ezt szeretném kideríteni. 1 hét alatt lemerül az akksim mert a töltésem nem megy 13V fölé. Egy szóval se mondtam, hogy rossz a generátorom, sőt pont hogy annak semmi baja.
jan. 19. 00:37
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

Meg kellene látigatni egy autóvillamossági szerelőt-


Ha csak 13V amivel tölt a generátor akkor a generátorral van baj.

Ennyi

jan. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Már voltam 2 szerelőnél is de nem tudják mi a baj ezér fondoltam, hogy itt kérek segítséget, az is segítség ha ajánl valaki egy hozzáértő szerelőt. Mellesleg akkor leírom megint. A gyári generátor fel lett újítva de nem változott semmit, utána kicseréltettem egy újra de még mindig nem jó, azóta raktam bele egy másik akksit próbaképp de akkor se megy a töltésem 13V fölé
jan. 19. 08:07
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

Ha már cseréltéka generátort de a hiba továbbra is fent áll, akkor ilyen esetben az a módi hogy szépen visszamésza szerelőhöz és közlöd vele hogy nem sikerült megjavítania, tehát vagy csínálja meg, vagy adja vissza a pénzt.


Fura lenne ha a szerelőnek a nem elvégzett vagy rosszul elvégzett munkáért szó nélkül fizetnék:D

jan. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Lehet hogy a feszültségszabályzó az ami szar



Amugy itt távolból ezt senki nem fogja neked megmondani/megjavítani.

Vidd vissza oda ahol cseréltéka geenrátort és mond hogy csínálják meg ha már ott hagytál egy valag pénz

jan. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
48%

Oxidos a testkabel!


Ilyenkor gazadasra sem emelkedik a feszultseg.

jan. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Na igen ez is egy tünet, hogy bármit csinálok nem emelkedik a feszültség csak magától ugrál. Viszont az akksi sarukar felcsiszoltam, hol lehet még kontakthiba? Olvastam valahol, hogy rossz testkábel okozhat ilyet de ahogy mondtam, az akksinál rendben van
jan. 20. 05:53
 9/13 anonim ***** válasza:

Az akksira racsatlakozo sarukat nem eleg.


En azt csinaltam, hogy tettem egy plusz testkabelt a gyarival parhuzamosan.

A kasztnin kerestem egy ep pontot oda kotottem az egyik felet, a masikat meg az akksi negativra.

Auto villamossagi szerelo is ezzel kezd, legalabbis ezzel kellene kezdeni, nem egybol generator csere.


Meg az akksi visszajelzo lampa is erosebben vilagitott + jo lett a toltes is.

jan. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet, ezt ki is próbálom, remélem megtalálom a hibát ha a testeléssel van gond.
jan. 20. 21:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!