Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha kanyarodáshoz tul sok az...

Ha kanyarodáshoz tul sok az egyes akkor mi a helyes eljárás? Gáz fröcs vissza váltás vagy kuplung csusztatás?

Figyelt kérdés
Dizelem van és kettes alapjáraton kb 15 el megy nagyon szűk parkolokba vagy egyirányú utcába kereszteződésnél ez tul gyors. Ilyenkor mi a helyes? Csusztatni vagy vissza dobni 1-be gáz fröccsel? Az baj ,hogy nekem csak padloig le nyomott gáz fröcsel veszi be az 1-est máskép rángat egy hatalmasat
jan. 30. 19:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Semmi esetre se csúsztatni , se 1. se 2.-ban.

Elsővel lehet menni akár 25-öt is .

jan. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
tul sok a kettes* hülyeséget irtam a kérdésben
jan. 30. 19:25
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
ja, vissza kell váltani egyesből mínuszegyesbe
jan. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Fék, egyes, gurulsz. Ha gázt adsz és visszaváltasz, akkor az kilő
jan. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is mindig szenvedtem ezzel az oktatóautómon, egy álom volt utána a benzines kocsim. Kettesben felengedett kuplunggal vígan kanyarodtam vele. Gondolom 1-ben kellene a dízellel, csak nekem szívás volt eltalálni, 1-be visszaváltani ezért és olyankor túlságosan le is lassított az autó.
jan. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

4

Tehát akkor lassitsak le annyira hogy gázfröcs nélkül be vegye az 1est?

azt én is észre vettem hogy gáz fröcsel ugyan simán veszi az egyet de megindul elöre mint egy vadbika

jan. 30. 20:17
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, majdnem megállsz
jan. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"nekem csak padloig le nyomott gáz fröcsel veszi be az 1-est" - csókoltatom a magyartanárod...


Amúgy nem tudom, érted egyáltalán, hogy működik egy váltó? Nem kell hatalmas gázfröccs, csak a szinkrongyűrűkre kell rásegíteni. Benyomod a kuplungot, üresbe teszed, felengeded a kuplungot, pici gázfröccs, benyomod a kuplungot, beveszi az egyest, engedheted a kuplungot. Persze nem nagypapa tempóban. Ne mondd nekem, hogy padlóznod kell a gázfröccsöt, az azt jelentené, hogy vagy nagyon durván más az áttétel kettesben, mint egyesben, vagy hogy nagyon gyorsan mész.

jan. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tedd be felesbe. Akkor tuti jó lesz.
jan. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!