Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek is normális ez az...

Szerintetek is normális ez az olajfogyasztás? Érdemes emiatt átvizsgáltatnom az autót?

Figyelt kérdés

Tavaly november óta rendszeresen 2hetes intervallumokban figyelem az olajfogyasztást az autómba(Mazda3 1.6, benzines, 2008-5 évjárat).

Melyek a következők:

1. 1310km alatt 0,4 liter

2. 1250km alatt 0,17 liter

3. 1920km alatt 0,29 liter

Én sokallom a fogyasztást, de lehet azért mert korábban Suzuki Swift-em volt, annak talán sosem csökkent az olajszintje, igaz rendszeres autópályás utazásokra sem használtam.

Az autó gépkönyve szerint 0,8 liter/1000km normális az olajfogyasztás. Ez alapján nem kéne aggódnom.

Szélsőséges vezetési körülmények nem állnak fent. Napi autópálya használat 130km/nap, 1800km/hó.

Korábbi tapasztalat nem nagyon van ezzel az autóval, tavaly nyáron vettem az autót jó állapotban, átvizsgáltatva, nagyon jól megy, és eddig elégedett vagyok vele.

Egy autószerelőt is megkérdeztem - át akartam volna vele vizsgáltatni az autót, nincs-e vhol olajfolyás,tömítésprobléma stb. - szerinte felesleges, mert ez normális a Mazdáknál (de persze szívesen átvizsgálja ha ragaszkodom hozzá). Kérdezte, hogy kéken füstöl-e az autó, egyértelműen nem.

Nálatok hogyan alakulnak az olajfogyasztások? (persze hasonló autó és vezetési viszonyok között értem)


febr. 3. 18:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem ertem a kerdest: a gepkonyv alapjan akar 0.8l/1000 km is normalis lenne. Te ennek a harmadat-negyedet mered egy lassan 16 eves autoban amit val'szeg azert hasznaltak rendesen elotted is. A szerelod is megerositette hogy nincs semmi baj, sot.


Nem az autot kell kezelni, hanem a te kenyszerbetegsegedet, ha ez neked tenyleg ilyen szorongast es kattogast okoz.

febr. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
(amugy meg szakadjon meg barmelyik gyarto, amelyik szerint 'normalis' az olajfogyasztas egy nem-szethajtott motorban)
febr. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az okoz 'szorongást' h 2hetente után kell tölteni az olajat, korábban meg szinte soha!:) Ehhez a kényelemhez hozzászoktam, h sosem kellett. Kíváncsi lennék más Mazda tulajdonos véleményére!
febr. 3. 18:57
 4/9 anonim ***** válasza:
A kézikönyvben az az érték van megadva, ami fölött érdemes foglalkozni vele, az alatt csak töltegetni kell. Ne viccelj, hogy 2000 kmnként olyan nagy dolog ránézni az olajra és ha kell rátölteni... Nézed a km órát, egész kmnél ellenőrzöd, ezt megjegyzed és tudod hogy mikor kell következőre ránézni, addig nem kell foglalkoznod vele.
febr. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Autopálya tempónál megnő az olajfogyasztás, mert fogy magasabba fordulatszám


Amugy amit leírtál nem komoly olajfogyasztás. nincs teendő, csak annyi hogy figyeld az olajszintet és potold a fogyasztást

febr. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is Swiftem van, nem kell utántölteni olajat még 17 évesen se, de ha a Mazdának ez a sajátossága, akkor majd megszokod.
febr. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Szolovjov ***** válasza:
26%
A Hondások is tartanak a csomagtartóban olajat. Ilyenek ezek a japcsi benzinesek. Bár az Opelesek is tudnának mesélni.
febr. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Válaszok:

4/7: nem az utántöltés feladata zavar, hanem az h más autóknál (pl. Suzuki) sosem kellett ilyet. Ez az autómárkát minősíti. Ami a megbízhatóságáról is híres!

5/7: 'Autopálya tempónál megnő az olajfogyasztás' Igen volt egy ilyen sejtésem. de tapasztalatom nincs (1alkalom ap./2-3évente). Ezért kérdezek!


És nincs széthajtva a kocsi, alacsony km-futással vettem (valós 185ekm). Jól néz ki és motorikusan is nagyon jól megy. Ezért is zavar a dolog. Ha egy szakadt mazdát vettem volna, nem írtam volna ki ezt a kérdést.

febr. 5. 18:46
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem kell ezen aggódni mert elfogadható. Én gépészeti technikumban azt tanultam:Megengedett olajfogyasztás az elfogyasztott üzemanyag 1 ezreléke. Az viszont igaz hogy soha semmilyen autómba nem kellett még motorolajat utánatöltenem.
máj. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!