Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire jön be a Peugeot...

MNorbi99 kérdése:

Mennyire jön be a Peugeot RCZ/ VW Scirocco/ Audi TT?

Figyelt kérdés
Nem a motor/megbízhatóság érdekel mert azt ismerem. Csupán érdekel hogy mennyire tetszik a forma?

febr. 19. 14:35
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
Az rcz elég formabontó.
febr. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%

RCZ-ből nem sok van. Először élőben olyan 5-6 éve láttam egy példányt. Rá is kerestem, hogy mi ez. Amúgy nem rossz kinézetre.

Scirocco nekem egyáltalán nem jön be. Olyan mint egy 3 ajtós Golf.

TT tetszik, főleg az MK3

febr. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
39%
Scirocco-m van bő 5 éve, imádom
febr. 20. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Kalocsa Kevin válasza:
Engem mondjuk pont az érdekelne jobban, hogy melyik a legmegbízhatóbb?
máj. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4: Csak, hogy le lehessen pontozni megint a valós tapasztalatot:

A Scirocco a lemezek alatt egy Golf V/VI.

Éppen ezért a műszaki tartalom ugyanazt a szintet tudja, mint a tucatmodell, fenntartása, megbízhatósága megegyezik vele.

Az első generációs 1.4 TSI-k lehetnek problémásak, de utána már azokkal sincs gond. A 2.0 TDI-kről nem nagyon kell beszélni, kategória legjobbjai. A hatszögtengely problémát lehetne említeni, de a többségében nincs is, vagy könnyen megelőzhető. 2.0 benzineseknél meg amit nem ütöttek még szét.

Nyilván karosszéria drágább a ritkasága miatt, de már ezek is 10+ éves autók, többen is bontják őket az országban is, szóval beszerezhető ami kell, de akkor is húzós az autó értékéhez mérten. De aki ilyen autót vesz, az tudja és elfogadja, hogy annak ára van, hogy nem simul bele a tömegbe.

TT ugyanígy.

RCZ-t én anno nézegettem, de aztán elvetettem, valahogy nem volt annyira meggyőző, valahogy számomra nem állt össze az egész autó a Scirocco valahogy sokkal összerakottabb, átgondoltabb benyomást keltett nekem. A Scirocco/TT-hez képest az RCZ nagyon ritka még ma is, tehát arról statisztikailag is reprezentatív megbízhatósági adatokat magyar vonalon nagyon nehéz/lehetetlen szerezni. A részletekről szerintem külföldi típusforumokon, csoportokon keresztül lehet tájékozódni.


Ennyi évvel később, még mindig a Scirocco-t választanám (meg is van még mindig). De ezek 10+ éves sport(os) modellek, ilyenkor már legalább annyit számít az előélet, mint a konstrukció strapabírósága.


#3

máj. 17. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!