Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire veszélyes nagyvárosba...

Mennyire veszélyes nagyvárosban autóval közlekedni?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy tavaly óta van jogosítványom és soha nem vezettem még nagy városban, de jövő hét kedden vinnem kell édesanyámat Szegedre műtétre és rettenetesen izgulok, hogy nehogy a saját hibámból vagy mások hibájából baleset érjen, ezért azt szeretném kérdezni, hogy mikre kell nagyon odafigyelni ha több sávos úton vezetek?
márc. 5. 19:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

Van a Google Utcakép funkció.

Itt menj végig az útvonalon.

Így sok meglepetés nem érhet, azt is látod hol lehet parkolni

márc. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%

Közlekedési tápláléklánc:


Galamb, gyalogos, rolleres, biciklis, robogós, nagymotoros, autós, furgonos, buszos/teherautós, kamionos,

márc. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%
Sávváltás, besorolás, kanyarodási szabályok, elsőbbségadási szabályok, követési távolság.
márc. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
márc. 5. 19:27
 5/13 anonim ***** válasza:
80%
hogy előre tudd, hogy hol akarsz lekanyarodni a többsávos útról és ennek tudatában helyezkedj a sávokban
márc. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%
Nagyon.
márc. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%

Milyen mesze van tőletek Szeged?

Amit ajánlani fogok, az idő, és pénz függő is, de nekem anno az oktatóm ajánlotta, horgony kezdő vezetőként sem kerúljem el a nagyobb várost, mert annak az lesz a következménye, hogy később még jobban tartani fogok tőle.

A javaslatának az volt a lényege, ha tudom, hogy ott lesz dolgom, de még nincs rutinom (senki sem az oktató mellett szerez elegendő rutint), és megtehetem, szombaton, vagy vasárnak (az talán még jobb) autózzak el a célig (kórház, klinika, akármi).

Olyankor lényegesen kisebb a forgalom, de azért nem Üresek az utak, és mivel nem időre kel célhoz érni, az sem probléma, ha eltévedek, elnézek egy kereszteződést, de az alapvető, hogy a szabályokat betartva közlekedjek, ha netalán nem megfelelő forgalmi sávban vagyok, onnan arra mehetek, ami szabályos.

Sokat segít, ha már végig mentem az útvonalon, legalább egyszer, néhány nappal később már emlékszem rá, hogy kb hol kell lefordulni, időben sávot válthatok, és az út vonalvezetése sem lesz teljesen újdonság (pl ha át kell haladni a spirál körforgalomban is)

Hétköznap, pláne csúcsforgalmi időszakban sokkal több infót kell, sokkal gyorsabban feldolgozni, és közben haladni kell, tartani a forgalom tempóját, ha akkor keresed, hogy merre is az arra, akaratlanul is kapkodás lehet belőle.


Ez sok éve történt, és a jogosítvány megszerzése utáni hetekre volt tanács, de ha te nem vezettél meg Szegeden, és tartasz tőle, fontold meg, hogy nyugalmas időszakban végig autózol az útvonalon.

Igen, pénz, és idő... viszont hasznos is.

Figyelni, figyelni, nézni a tükröket, oldalra nézni, hátra nézni sávváltások előtt.

Lámpák, gyalogosok, villamos, buszsávok, sokminden lehet az útvonalon

A GPS segít, de veszélyes is lehet, ne azt figyeld, hanem az utat, a GPS-nek inkább a hangjára hagyatkozz.

márc. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat. 110 km-re tőlünk Szeged.
márc. 5. 21:54
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Az mondjuk nem kevés, pláne ilyen üzemanyag árakkal.
márc. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Tudom, de ide utalták be anyát műtétre.
márc. 5. 22:12
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!