Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire veszélyes nagyvárosba...

Mennyire veszélyes nagyvárosban autóval közlekedni?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy tavaly óta van jogosítványom és soha nem vezettem még nagy városban, de jövő hét kedden vinnem kell édesanyámat Szegedre műtétre és rettenetesen izgulok, hogy nehogy a saját hibámból vagy mások hibájából baleset érjen, ezért azt szeretném kérdezni, hogy mikre kell nagyon odafigyelni ha több sávos úton vezetek?
márc. 5. 19:07
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
A KRESZ nagyvárosban is ugyanaz mint bárhol máshol. Az tény, hogy érdemes előtte Google Maps-en bejárni az utat. Én a mai napig ezt szoktam csinálni, bár inkább fordítva, kis falvakban megnézem hol lehet leparkolni anélkül, hogy más háza elé állnék, vagy meddig lehet behajtani egy-egy területre mondjuk kirándulás miatt.
márc. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg van jogosítványod. Amikor tanuló voltál, gondolom nem kizárólag falvak közötti forgalommentes huszadrangú utakon közlekedtetek. És feltételezem a vizsga sem ilyen szakaszon volt.

Semmi ördöngösség nincs a városi vezetésben. Tudd magabiztosan kezelni az autót és legyél tisztában a KRESZ szabályaival és alkalmazd is őket! Több sávos úton ahhoz hogy átlásd, hogy melyik sávba is kell besorolnod, nyilván több időre lesz szükséged, mint annak, aki rutinszerűen naponta arra közlekedik. Ez elkerülhetetlen. Emiatt kaphatod majd a dudakoncerteket. De ezt is tudni kell kritikával kezelni, azaz ezzel ne stresszeld magad, ignoráld! Nyilván a másik autós nem tudhatja, hogy te akkor jársz ott életedben először és azért balpéniszkedsz, ő meg marhára sietne és 1 mp késés is neki "élet-halál" kérdés.

Én 24 éve vezetek. Ennek a felét Budapest belvárosában, a másik felét Pécsen. De Szegeden is sokszor jártam már. Soha semmilyen komolyabb atrocitás nem ért. Tehát nem kell ezen annyira parázni!

márc. 6. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Az sokat segít, ha pontosan tudod, merre kell menned, és hol hogyan kell bekanyarodnod, besorolnod.

Én ha idegen helyre megyek, sokszor végigkövetem a google utcaképen, hogy hol, merre menjek. Pl. hogy miről vegyem észre, hogy itt kell lekanyarodnom (pl. jellegzetes épületről). Ha van GPS-ed, azt is használhatod.

márc. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!