Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ilyenkor ki fizet?

Ilyenkor ki fizet?

Figyelt kérdés

Van egy autó tesóm a tulaj én vagyok az üzembentartó,ilyenkor ki fizeti a gépjárműadót?


én még nem kaptam értesítőt a navtól,vagy a tulajnak küldik?


válaszokat előre is köszi!



márc. 16. 08:50
A kérdező szavazást indított:
a tulaj fizeti ő kapja
az üzembentartó fizeti ő kapja
14 szavazat
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
"Üzemben tartó" te üzemeltette az összes költség a tiéd.
márc. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg értelmezni:

Üzembentartó....aki üzemelteti...használja... elviszi a szevizbe, tankol, szóval: fizeti a költségeket.

márc. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%
Ja ha van ügygélkapud akkor nem fognak levelet küldeni. Ha csekket szeretnél hívjátok fel a NAV-ot 1819-es számon és küldenek.
márc. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

azt értem hogy az üzembentartó fizet,csak azt nem tudom hogy én kapom e a navtól az értesítőt ügyfélkapura,


kicsit bonyolult helyzet,mert tesóm megkötötte a biztosítást és azt mondta elintézi az üzembentartóit,állítólag meg is csinálta de nincs nálam a forgalmi nem is láttam még,csak a biztosítás jön nekem a nevemre tehát azt se tudom hogy most én vagyok e az üzembentartó vagy nem,ő azt állítja igen,

márc. 16. 09:07
 5/35 anonim ***** válasza:
52%

"azt értem hogy az üzembentartó fizet,csak azt nem tudom hogy én kapom e a navtól az értesítőt ügyfélkapura"


Hát ha nem tudod, hogy te kapod-e, vagy sem, akkor mégsem érted, hogy az üzembentartó fizet. Általában az szokta kapni a fizetési értesítést, akinek fizetnie kell. Legalábbis az én számláimról még sosem kapott értesítést a szomszéd Rózsika néni.

márc. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
Én is csak a héten kaptam ügyfélkapura az értesítést. Gondolom nem egyszerre küldik mindenkinek. Ha nincs ügyfélkapud, postázzák, annak is van időigénye. Egy nap híján van egy hónapod még a befizetésre. Kár amiatt már most izgulni. Nem fognak elfelejteni!
márc. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
Ha van róla üzembentartói szerződésed akkor neked kell fizetni. Ha nincs semmi akkor a tesód fizet
márc. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:

"azt értem hogy az üzembentartó fizet, csak azt nem tudom hogy én kapom-e...?"


Na akkor tényleg utoljára vegyük át:

ha te vagy hivatalosan az üzembentartó, akkor vajon miért küldenének levelet Alsómocsoládra Kovács Bélának az általad használt autó ügyében? 🤪

márc. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

nem a pénz a lényeg mert ingyen kaptam használatra egy autót (mert jószívű a tesóm)

mindenképp én fizetem!

az a FŐ kérdés hogy üzembentartónak küldi e a nav

a gépjárműadót vagy nem, de írták hogy igen így ezt már tudom!


a másodlagos kérdés hogy én vagyok e az üzembentartó,de az ebből fog kiderülni hogy kapok e a navtól gépjárműadó értesítést vagy nem,

márc. 16. 13:34
 10/35 anonim ***** válasza:

#9 "az a FŐ kérdés hogy üzembentartónak küldi e a nav"


Akkor most megismételném magamat, mert látom, hogy rettenetesen nehéz a felfogásod: "az én számláimról még sosem kapott értesítést a szomszéd Rózsika néni"

márc. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!