Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ilyenkor ki fizet?

Ilyenkor ki fizet?

Figyelt kérdés

Van egy autó tesóm a tulaj én vagyok az üzembentartó,ilyenkor ki fizeti a gépjárműadót?


én még nem kaptam értesítőt a navtól,vagy a tulajnak küldik?


válaszokat előre is köszi!



márc. 16. 08:50
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

"az a FŐ kérdés hogy üzembentartónak küldi e a nav"


Ha hivatalosan Te szerepelsz a gépjármű-nyilvántartásban, mint üzembentartó, akkor neked fogja kivetni a gépjárműadót a NAV, mivel az üzembentartónak kell azt fizetnie, ha a tulajdonos mellett van ilyen is bejegyezve a gépjármű-nyilvántartásban január 01-jén. Erről határozatot hozott a NAV, amit mostanában postáznak.

Tehát ha 2024. január 01-jén üzembentartóként szerepelsz a gk. nyilvántartásban, akkor te fogod megkapni a kivető határozatot, nem a jószívű tesó.

Valószínűleg ez lesz, mivel írod, hogy a kötelező a neveden fut.

márc. 20. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:

Ezzel a végtelenül egyszerű és könnyen megválaszolható problémával kapcsolatban -a kérdező- bizonyára még sokszor fogja megismételni az aggályait. Természetesen, ha nem érti, akkor csak nyugodtan kérdezzen, de valószínű egyik válasz sem fog semmi új elemet tartalmazni.

Akkor meg mi a búbánatos nyavajáért kell ugyan azt a kérdést, sokszor sokféle formában föltenni?

Aki ennyire lassú felfogású, az ne használjon autót.

Még ajándékba kapottat sem! 🤡

márc. 20. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:

a fő kérdés az volt kinek küldi a nav a gépjárműadót

a válasz az hogy az üzembentartónak!ez oké


de nekem azért fontos ez az információ mert ebből fogom megtudni hogy tényleg én vagyok az üzembentartó mert ha küldi a nav nekem az ügyfélkapura akkor tuti én vagyok az!

ha nem küldi akkor tesóm az üzembentartó és a tulaj is egyben! de akkor ez nagy baj mert a nevemre kötötte a biztosítást de a többit nem intézte el,

egyszerű lenne bemenni a kormányablakba megérdezni de nem akarom szarba keverni mert így is abban van,

márc. 20. 23:07
 24/35 anonim ***** válasza:
Mégis hogyan tud kötelező biztosítás kötni olyan nevére, akinek semmi köze nincs jogilag az autóhoz? Ennyi erővel a szomszéd nevére is köthetnék kötelezőt a saját kocsimra.
márc. 21. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

#24

megbeszéltük hogy én leszek az üzembentartó ahoz először meg kell kötni a biztosítást azt meg is csinálta mikor eljött hozzánk,a többit meg a kormányablakba kell intézni,

autókereskedőről van szó alapból kevés ideje volt sokat dolgozott főleg miután bele keverték a szarba aztán már végképp nem volt ideje és már beszélni se tudtam/tudok vele,ezért nem tudom hogy én vagyok e az üzembentartó

márc. 21. 07:49
 26/35 anonim ***** válasza:
Meg ahhoz, üzembentartó legyél meg kell kötni az üzembentartói szerződést.
márc. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Áldom az égieket, hogy nem vagyunk testvérek! 😂

márc. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:

#26

tudom hogy az kell hozzá de mikor kötötte a biztosítást akkor kérdeztem és azt mondta megoldja ő nem kell semmit alá írnom mivel kereskedő,

pont ezért szeretem mert ilyen lökött,csak néha túlságosan az.

márc. 21. 13:16
 29/35 anonim ***** válasza:
Attól, hogy kereskedő még ő sem tud csak úgy mindenféle szerződés nélkül embereket üzembentartóra bejegyezni.
márc. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:

#29

ne hogy azt hidd,különb dolgokat is csinált már,

a biztosítást is alkuszként kötötte pedig nem írtam alá meghatalmazást meg semmit.

márc. 21. 14:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!