Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem működik a kézifék az...

Nem működik a kézifék az autóban, zavar ez?

Figyelt kérdés
Ma este mennék bulizni, viszont reggel mikor hajtottam észrevettem hogy nem fog, szinte semmit a kézifék. De lábfék igen, az működik. Hajtani szeretnek így. 4 honapja van már jogosítványom. 20 N

márc. 16. 17:49
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
Igen, miből jöttél rá?:p
márc. 16. 19:06
 12/31 anonim ***** válasza:
95%
Felvidéken mondják így, hogy hajtanak. De az amerikai magyarság körében is elterjedt ez a szóhasználat.
márc. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
94%

Legfeljebb autóúton nem fogsz kézifékes megfordulást bemutatni.

Este hazaérve leparkolsz majd reggel legfeljebb le kell pár száz métert gyalogolnod a domb aljáig ahol megtalálod az elgurult kocsid.. 😁

márc. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
82%
Egyébként az senkinek nem tűnt fel, hogy milyen mélyen lehet a vezetési tudás, ha a kézifék hibára az a megoldás, hogy óvatosan megy?
márc. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
85%

"De ha óvatosan vezetek majd ?"


Nem teljesen értem mi az összefüggés a kézifék és az óvatos közlekedés között.

márc. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
94%

Mennyél nyugodtan, ha parkolsz hagyd 1-esben vagy rükvercben. Vezetés (hajtás) közben a kéziféknek (hivatalosan rögzítőfék) semmi szerepe nincs.

Ha megérkeztek szögeld le rendesen! Sebesség, kő/tégla a kerék alá, ha lejtőn parkolsz.

márc. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
93%
igen, onnan jöttem rá én is, anyósom, apósom meg sógornőm lakik Felvidéken, ők mondják a jogsira, hogy "hajtási"-ra megy, meg hajtani :)
márc. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 hypno ***** válasza:
93%

A kézifék műszaki neve "rögzítőfék".

Azt menet közben nem használjuk, csak amikor leparkolunk, hogy ne guruljon el az autó.


Szóval ha egy fékpróbánál nem csinál semmi furcsát az autó - nem húz el kresztbe, rendesen lassul meg hasonlók - akkor menj bulizni nyugodtam.

márc. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
81%
És szárazon fogsz bulizni, vagy műszaki hibás kocsival, részegen fogod megpuszilni a poprádi gyorsot?
márc. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
86%

Ráhibáztál kérdező!

Ha nem fog a kézifék akkor óvatosabban hajts.

Ha nem világít a fényszóró hajolj előbbre a jobban láss.

Ha kevés a benzin akkor gyorsabban menj, hogy hamarabb hazaérj.

Sok ilyen ötletem van a problémák megoldására! 😁


#19. Nem rossz a poprádi gyors, de nekem a régi Herl'any- Banské szakasz volt a kedvencem.

márc. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!