Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem működik a kézifék az...

Nem működik a kézifék az autóban, zavar ez?

Figyelt kérdés
Ma este mennék bulizni, viszont reggel mikor hajtottam észrevettem hogy nem fog, szinte semmit a kézifék. De lábfék igen, az működik. Hajtani szeretnek így. 4 honapja van már jogosítványom. 20 N

márc. 16. 17:49
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

tegnap 21:22


juuj az a popradi emelkedő:D apósom hányszor elfőzte a skodája vízét:DD De én Dobsinára mennék, ott láttam olyan jó bulinegyedet:D

márc. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
30%

A kérdés "szőke nős", amin én is elmosolyodtam, de az már elkeserítő, hogy mennyi rosszindulatból írt komment van a válaszok között, amelyek a kérdést nem is válaszolták meg.

Közlekedés közben csak nagyon ritka, rendkívüli esetekben van szükség a kézifékre, az a rögzítőfék funkciót tölti be.

Hibás kézifékkel is tilos a közlekedés, de az mégsem az üzemi fék.

A kéziféknek a parkoláskor, az autó rögzítése a feladata, és ha ott jön elő a "szőke nő effektus" lehet bajt okozni, de rossz kézifékkel is lehet parkolni (nem lejtőn áll meg, sebességben hagyja az autót)

Nyílván, minél hamarabb meg kell csináltatni, de én is használtam úgy három napig az autómat, hogy a kiloóméter órám nem működött, még traffiztak is néhányszor.

Az is rettenetes műveltségre vall, hogy a "hajtás" szót olvasva rögtön nyelvtanórát kell tartani, holott elég egyértelmű a jelentése, és igen lovasszekeret is hajtották, a lovat pedig vezették, vagy hajtották... hajtás nélkül az autót sem lehet vezetni, ha nem halad 😉

márc. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

ma 08:57


de te sem vagy különb ezzel a kioktató meg okoskodó jelleggel... nyilván mindenki tudja mi a hajtani szó jelentése, de köszönjük a felvilágosítást. választ meg kapott a kérdező többektől is, minek írja le még 6 ember?

márc. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
77%

#22 Az is elég rosszindulatú, ha akár hozzá nem értésből adódóan, akár szándékosan, hamis információkat adunk a kérdezőnek egy balesetbiztonsági kérdésben és tévesen nyugalomra intjük, hogy "á, kézifék nélkül lehet közlekedni, nincs abban semmi veszélyes". És mire is építed ezt a kijelentést? Arra, hogy a "szőke nős" kérdés kiírója, aki nyilvánvalóan nem igazán ért az autókhoz, azt mondja, hogy csak a kézifék rossz, az üzemi fék nem. Nem tudom te hogy vagy vele, de én nem kifejezetten bíznék meg az ő szakmai véleményében. Ha lenne annyi pénzem, ahányszor hallottam már ezt, hogy "semmi baja", aztán merő rom volt az egész, vagy legalábbis műszaki vizsgára alkalmatlan (még ha nem is túl komoly hiba miatt), akkor már rég vettem volna egyösszegben kifizetve készpénzre egy luxusvillát. Te meg ez alapján adsz olyan tanácsot, ami könnyen balesetveszélyes lehet a kérdező számára és még van képed másokat rosszindulatúnak nevezni.


Amúgy meg a kéziféknek abszolút egyáltalán nem csak parkoláskor lehet nagyon fontos feladata. Ezt sajnos a saját bőrömön tapasztaltam. Annak idején az első autómat 21 éves korában vettem. Nem is volt fiatal, meg sokat is állt egyhelyben a szabad ég alatt. Fékfolyadék levizesedett, a víz megette a főfékhengert belülről és amikor elkezdtem használni, akkor használat közben egy jókora darab rozsda levált és kitámasztotta a főfékhenger dugattyúját. Mentem hazafelé, főút, 90, közvetlenül előttem egy platós, meg még előtte pár autó. Akkoriban volt itt forgalomváltozás, sokan benézték és a főút közepén elkezdtek fékezgetni, meg kanyarogni. Ez történt ekkor is: előttem fékeznek, fékezek én is, semmi. A fék beesett, előttem a plató meg egyre közelebb. Kézifékkel lassítottam. Szerencsére jobbra tudtam menekülni és elmentem a kocsisor mellett a füvön, viszont ott meg épp kanyargott a barom. Ha a kézifékkel nem tudok lassítani/megállni, akkor oldalról belerongyolok.


De azért nevezz csak másokat rosszindulatúnak, miközben te nyugalomra inted a kérdezőt egy igenis veszélyes helyzetben.

márc. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

#22: Jól van, legalább te is jól kioktattál mindenkit. Ennyi tudással mint a kérdezőnek van, hibátlan autóval is közveszélyes, nemhogy még a jó kis tanácsokkal, hogy menjen csak...


#24: Ez tök valid eset. De szerinted hány embernek jut eszébe, hogy ilyen esetben a kéziféket használja? 1%? 2%? A kérdező szintjén álló friss jogsis műszaki ismeretekkel nyomokban sem rendelkező 0% szerintem.

márc. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
51%
#25 Nyilván alapvetően igazad van, viszont én nem igazán tudok egyetérteni az ilyen "minek az, úgysem..." kezdetű mondatokkal. Azt mondod, hogy "minek az, valószínűleg úgysem tudják használni". De akkor mehetünk tovább is, nem? Például minek a légzsák, ha statisztikailag valószínűsíthető, hogy úgysem szenved soha balesetet?
márc. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
#26: Nem ezt mondtam, hanem azt, hogy aki ennyire nincs képben az ilyen helyzetben beleáll pároslábbal a fékbe és egyenesen belecsúszik az előtte állóba.
márc. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
#27 Igen, de ha jól értelmeztem, akkor ezt kvázi arra írtad, hogy tök mindegy van-e nála működő kézifék, mert úgysem tudja a parkoláson kívül másra használni, például vészhelyzetben megállásra, ha az üzemi fék feladja. És ez igaz, valóban a legtöbb ember nem fogja, ez kétségtelen, de ettől még kell lenni, mert sosem lehet tudni, hogy kire igaz és kire nem. Még önmagunkról sem tudhatjuk addig, amíg egyszer ilyen szituációba nem keveredünk. Ezért hasonlítottam a légzsákhoz, mert ennyi erővel azt is kihagyhatnánk az autóból, hisz a legtöbb embernek soha nem lesz rá szüksége. De muszáj, mivel sosem lehet tudni, hogy kinek lesz rá szüksége.
márc. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:

Minden rendben volt, én vezetettem a szórakozóhelyig, ott parkoltam sebességben, nem fogyasztottam alkoholt, viszont ez érdekes hogy ha sebességben hagyom az autót akkor nem gurul el, ezt eddig nem tudtam, nagyon hasznos info volt,

Még egy utolsó kérdés: sokáig parkolhatok így hogy sebességben hagyom az autót ?

márc. 17. 17:00
 30/31 A kérdező kommentje:
Vezetem * köszönöm a hasznos válaszokat
márc. 17. 17:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!