Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzines Golf 4-en mit kell...

Benzines Golf 4-en mit kell megnézni vétel előtt?

Figyelt kérdés

Melyek a drágább alkatrészei? Mik a tipikus hibák?


Fentebb összefoglaltam a kérdést, várom a tanácsokat.



márc. 17. 19:32
 1/10 anonim ***** válasza:
53%

Dízel? Benzin?

A lényeg, hogy ne rohadjon. A lakatosmunka drága szokott lenni.

márc. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%

Akkor VW konszern minden termékére jellemzően a küszöbök eleje szokott elkezdeni rohadni a doblemez mögött megragadó mocsoktól, de mindenhol máshol is rohadhat ennyi idősen, nézzétek meg rendesen alulról is emelőn vagy aknán.


Nem mindegy melyik benzinmotor, a harmatgyenge, lomha és ahhoz képest sokat fogyasztó 1.4 és 1.6 szívó benzinesektől kezdve van még ezer és egy benzinmotor ezekben. Az egyszerűbb gyenge motorok mint írtam nem kellemes karakterűek, olajfogyasztásra hajlamosak, benzinből is magukhoz képest rendesen kérnek, de összességében tartósak. A nagyobb szívó benzinesekre is ez mind igaz.

A 2.3 V5 addig egy érdekes motor, ameddig valaki más autójában van. Torkos is, problémás is, lezabálja a gatyádat, de jó hangja van és elég egyedi konstrukció. A V6-os motorok is zabálnak, azok vállalhatóbbak fenntartásra, de szintén inkább annak szól aki kifejezetten V6-ot akar és Golf IV-et, nem szól mellette semmilyen észérv.

1.8T a GTI-ben egy nyomatékos, ehhez a kasztnihoz elég erős motor, de turbós, és szintén nem a legolcsóbban fenntartható.


Talán az 1.6 szívó szerintem a legésszerűbb benzinmotor ezekben, még a korai verzió.

márc. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
1.4 és 1.6 benzineseket néztem, semmi extra csak városban és környékére lenne, szaladgálósnak.
márc. 17. 19:55
 4/10 anonim ***** válasza:
1.6 jobb, de olajfogyasztósak, gyengék és sokat fogyasztanak. A legjobb 1.9 tdi, de már kb. lehetetlen jó állapotút találni, megvenni és helyrerakatni meg gazdasági totálkár.
márc. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
rohadnak, mint az állat, az a legdrágábban javítható része.
márc. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Rozsda, füstölés, mert a legtöbb nyakalja az olajat. Futómű hangok…
márc. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hol szokott rozsdásodni?
márc. 19. 08:08
 8/10 Zizizabalo ***** válasza:
45%
Azt, hogy ne vedd meg. Akármennyire is kevés a pénz, rossz lejárt szekeret ne vegyél.
márc. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nekem nagyon tetszik az autó
márc. 19. 14:01
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz vele, itt és bármilyen anonim fórumon mindig ott lesznek azok az emberek, akik 10 millió alatt nem vennének autót, meg 1 millió alatt számítógépet, meg iPhone 15 Pro Max alatt telefont, közben írnak a 4 éves részletre vett telefonjukról, miközben használt számítógép hirdetéseket nézegetnek, amiért el tudnak menni az 1994-es fapados Swiftjükkel a maradék benzinből ami még hóvége előtt bele lett tankolva.
márc. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!