Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes venni a kínálat...

Érdemes venni a kínálat tetejéről venni autót?

Figyelt kérdés

Pontosabban Használtautó.hu-n. 3 generációs Seat Ibizát nézegetek. Volt ilyen autóm nemrég, nagyon szerettem, motorhibás lett, gazdaságosabb volt eladni.

Anno 500 ezerét vettem. Ha ilyen 1.5m forint körül nézek akkor azoknál kevesebb az esély motorhibára?

Benzinest nézek, mivel városi használatra lenne rövid távokra, de havonta 2x 4-500km-es táv lenne főként autópályán.

Az előző 1.4 16 szelepes volt sport felszereltséggel. 1.6 vagy 1.8 jobban megérné vagy tök felesleges? Az 1.4 végülis eleg volt, de ha 4-en utaztunk már sokkal nehezebben gyorsult, meg egy erősebb motor lehet jobb lenne pályára.

Illetve lehetőleg minél jobban felszereltet nézegetek, pl oldallégzsák, bluetooth, navi, tolatóradar, ilyesmik.


Köszi a válaszokat!



márc. 17. 22:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem, arra is kell majd költeni. Kínálat közepéről, nem fejvesztve, hogy ami drága az tuti jó, mert a szart is megpróbálják drágán eladni. Kínálat közepe, alaposan átnézetve, korrektnek tűnő eladótól, nem Lakatoséktól. Olajcsere milyen gyakran volt, milyen olajat használtak, ezeket megkérdezed. Előtte megnézed a neten milyen olaj való bele, ha nem az való bele amit mondanak vagy gagyi minőségű, akkor ott kell hagyni. Persze ez sem garancia, hogy jó lesz a motor, de már meglehet a buktatója, ha rosszat mond. Valaki nyomkodja a gázt, amíg te nézed a kipufogót, ne füstöljön stb.
márc. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kínálat tetejét sosem értettem...Ibizánál maradva, tudod mi a kínálat teteje? Az új full extrás...

Minden más esetben van összegben vagy évjáratban behatárolod magad.


Másfél milláért is 15+ éves autót kapsz. Azokkal ugyanúgy sok a baj. Ill amelyikkel nem, az jellemzően nem eladó.

márc. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. A szerelőm mondta, hogy általában az átlagár felett már nem a lelakott, szerelőt sosem látott autók mennek. Meg, hogy lehetőleg magánszemélytől vegyek.

Olajat persze mindenképp nézem mennyire tiszta, meg mennyire van töltve mert az is árulkodó.

Az előző autót is korrektnek tűnő eladótól vettem egy kb 40 év körüli nőtől aki elvileg csak bevásárlásra ment vele, meg gyerekeket vitt ide oda.


400-tól indulnak kb, és olyan 1.5-1.8m a tető, akkor kb 800-1m körül érdemes nézelödni?

márc. 17. 23:11
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

#3 Nőtől sosem veszünk autót, mert ha vitte lelkiismeretesen a szerelőhöz, akkor ez történik vele: [link]


Ha nem(ami valószínűbb), akkor meg az, amit te tapasztaltál. Sosem értettem, amikor írják a hirdetésben, hogy női tulajdonostól, mint pozitív tulajdonsága az autónak... Nem foglalkoznak vele, mert nem is tudják hogy kell egy autót karbantartani.(Persze tisztelet a nagyon ritka kivételnek) Csak városi használat sem jó az autónak. Ovi járat meg a legeslegrosszabb alapból. Gyerekek leélik, nincs karbantartva, mert a gyerek az elsődleges, 1 km mennek vele leállít 5-ször stb.

márc. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Minek 1.5-1.8 a teteje? Az adott generációnak?


Amúgy a 40 körüli anya ovibahordós kocsija minden csak nem bizalomgerjesztő: sok rövid út hideg motorral, a gyerekek lelakják a belsejét és a nők azok akik sokszor rácsodálkoznak, hogy az autóban néha olajat kell cserélni.


A véleményem továbbra is az: ebben az árkategóriában hatalmas mázli kell, hogy valami jót fogj ki.

márc. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Meg volt minden papír az előző szervizelésekről, rendszeresen javította ezek szerint kivételbe esett. Na de mindegy is most nem ez a lényeg azt már elengedtem.

Én inkább a fiataloktól tartok az ilyen 18-25 éves korosztály, na ők biztos nem szervizelik csak használják az autót. Több ismerősöm is így csinálta ez tapasztalat.

márc. 17. 23:25
 7/14 anonim ***** válasza:
50%
#6 Ebben a korosztályban vagyok és az enyémnél nem találsz jobban karbantartott autót a környéken. Szerintem pont hogy ez a korosztály igényes az autójára. Az idősek már leszarják A-ból B-be menjen, nyugdíjból nem lehet karbantartani, ennyi.
márc. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

[link]

Egyébként ez korrektnek tűnik leírás és kinézet alapján. De még nézelődök, nyilván nem egy este alatt fogom eldönteni.

márc. 17. 23:30
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem az árat kell nézni, hanem az állapotot.

Volt olyan papóka, aki már semmire sem tartotta a 20 éves, de rendszeresen szervizelt autóját egy KIA 1 éves mellett.

Így neki bekerült a nemérsemmit kategóriába.

Ugyanezt az autót egy nepper c.gány, tripla áron árulná.

Vettem már autót egy nógrádi c.gánytól, aki egy János kórházi ápolónőtől vette....majd keresett engem a rendőrség, hogy jutottam hozzá az autóhoz.

márc. 18. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
47%
Nem érdemes használt autót venni.
márc. 18. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!